środa, 29 marca 2023. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Łoś wędrownik z Elbląga jest już w lesie [VIDEO]

2022-04-29 12:02:22 (ost. akt: 2022-04-29 09:45:02)

Autor zdjęcia: Ośrodek Czasowej Rehabilitacji Zwierząt „Jelonki”

We wtorek 26 kwietnia 2022 roku, około godziny 09:30 zastępy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Elblągu zostały zadysponowane do nietypowego zdarzenia, dotyczącego obecności łosia się na terenie wielopoziomowego parkingu, jednego z elbląskich centrów handlowych. Dziś łoś jest już w lesie i ma się dobrze.

W momencie przybycia na miejsce zastępów PSP teren parkingu był zabezpieczony przez pracowników ochrony obiektu oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej, natomiast zwierzę było czasowo uśpione przez lekarza weterynarii. Działania ratowników polegały na pomocy w przeniesieniu zwierzęcia do samochodu dostawczego, którym następnie zostało ono przetransportowane do Ośrodka Czasowej Rehabilitacji Zwierząt „Jelonki”, skąd w późniejszym czasie zostanie wypuszczone na wolność.

Obecność człowieka oraz wielkomiejskie arterie i zabudowania nie są środowiskiem naturalnym dla dzikich zwierząt. Pod wpływem silnego stresu mogą one zachowywać się w sposób stwarzający niebezpieczeństwo dla ludzi, dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności!

Ta nietypowa interwencja ukazuje jak szerokie jest aktualnie spektrum działań Państwowej Straży Pożarnej.

W działaniach oprócz zastępów Państwowej Straży Pożarnej brali udział funkcjonariusze Straży Miejskiej, a także lekarz weterynarii i pracownicy Ośrodka Czasowej Rehabilitacji Zwierząt „Jelonki” z miejscowości Nowe Monasterzysko w gminie Młynary.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, gdzie widać, że łoś ma się już dobrze.