Nadal możesz zaszczepić się przeciwko Covid-19

2022-05-04 19:51:45(ost. akt: 2022-05-04 14:03:47)
szczepienie

szczepienie

Autor zdjęcia: PAP

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu przypomina o szczepieniach przeciwko Covid-19.
Według danych Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej doby w Polsce przybyły 173 nowe zakażenia, a 1 osoba zmarła w wyniku współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami.

Czy to już koniec pandemii? Takie pytanie zadaje sobie wielu z nas, ale na tę chwilę trudno o jednoznaczną odpowiedź. Adam Niedzielski zapowiada, że stan epidemii zostanie w Polsce zniesiony w połowie maja, ale dodaje: — Absolutnie stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z takim niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny.

Na szczepienia przeciw Covid-19 zaprasza Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu.

— Zachęcamy wszystkich już zaszczepionych do skorzystania
z przypominającego szczepienia, a niezaszczepionych do wejścia do grona osób chronionych przez szczepienia. Od 20 kwietnia osoby, które ukończyły 80 lat, mogą przyjmować drugą dawkę (4 dawka z kolei) przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. Wymagany odstęp od podania trzeciej dawki to co najmniej 5 miesięcy — wyjaśnia elbląska placówka.

I zaznacza: — Osoby, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki na COVID-19, będą miały przedłużoną ważność certyfikatu na czas nieokreślony.

Szczepienia wykonywane są w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Komeńskiego 35. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.