Elbląg: Policyjne podsumowanie majówki

2022-05-04 18:01:00(ost. akt: 2022-05-04 15:08:06)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Długi majowy weekend jest już za nami. W jego trakcie doszło do siedmiu kolizji drogowych oraz jednego wypadku. Przeprowadzono 444 badania kierujących na zawartość alkoholu, a w ponad 100 przypadkach odnotowano przekroczenia prędkości. Zatrzymano 9 nietrzeźwych kierujących. Służba była pełniona również na wodzie.
Rekordzista to 46-latek, który kierował skuterem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli we wtorek trzeciego maja, gdy jechał ulicą Nowodworską. Wynik badania trzeźwości to 2,16 promila alkoholu w organizmie.

Dzień wcześniej policjanci z Pasłęka zatrzymali 44-latka, który kierował pojazdem, mając orzeczony przez sąd dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Co więcej, badanie alkotestem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W miejscowości Kwitajny policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 37-latka, który kierował seatem. Mężczyzna „wydmuchał” wynik 1,76 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo w trakcie kontroli wyszło, iż nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. Jego auto przekazano innej trzeźwej osobie.

W trakcie weekendu majowego doszło do 1 wypadku. Miał on miejsce w podelbląskim Jagodnie. Tam 33-latek kierujący peugeotem 607 z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w drzewo i dachował. Mężczyznę w stanie ciężkim przewieziono karetką do szpitala.

KMP Elbląg