Niedziela, 28 maja 2023. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Elbląg: Kryminalni weszli do mieszkania przy Słonecznej

2022-05-06 16:50:03 (ost. akt: 2022-05-06 21:47:26)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Kryminalni z Elbląga zatrzymali dwóch braci podejrzanych o handel narkotykami. Funkcjonariusze znaleźli w ich mieszkaniu znaczną ilość marihuany, amfetaminy oraz pieniędzy, które pochodziły ze sprzedaży narkotyków. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, a także za ich wprowadzanie do obiegu, w tym sprzedaż małoletnim.

W środę 4 maja kryminalni z Elbląga weszli do jednego z mieszkań przy ul. Słonecznej w Elblągu. Tam zatrzymali dwóch braci w wieku 22 i 23 lat. W mieszkaniu, które zajmowali, policjanci zabezpieczyli 32 gramy marihuany i 8,4 grama amfetaminy, wagę elektroniczną oraz pieniądze (2 540 zł), które pochodziły ze sprzedaży narkotyków.

Śledczy ustalili, że podejrzani sprzedawali środki odurzające nawet dzieciom w wieku niespełna 13 lat. Czynności w tej sprawie nadal trwają. Policjanci wspólnie z prokuraturą wnioskowali do sądu o zastosowanie aresztu wobec zatrzymanych mężczyzn. Jest już decyzja w tej sprawie. Obydwaj podejrzani spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące.

Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, a także za ich wprowadzanie do obiegu, w tym sprzedaż małoletnim. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 10 lat.

KMP Elbląg