Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Pierwsze zmarszczki po dwudziestce? Niestety to możliwe

2022-05-08 21:50:21 (ost. akt: 2022-05-08 21:59:37) Artykuł sponsorowany

W swoim czasie Scarlett Johansson powiedziała podczas jednego z udzielanych wywiadów, że produktów przeciwzmarszczkowych zaczęła używać już po dwudziestym roku życia. Choć może wydawać się to dziwne, takie podejście jak najbardziej ma sens.

Pierwsze oznaki starzenia
Każdy z nas jest inny. Niektóre kobiety pierwsze oznaki starzenia zaobserwują u siebie później, a inne wcześniej. Czasem to my sami odpowiadamy za to, że nasza skóra jest w złej kondycji. Może ona być w kiepskim stanie, ponieważ:
• Jesteśmy regularnymi palaczami,
• Dużo czasu spędzamy na powietrzu, które jest mocno zanieczyszczone,
• Często korzystasz z solarium,
• Kiepsko i nieregularnie się odżywiasz,
• Często się stresujesz,
• Śpisz krótko i o nieregularnych porach.

Jeśli powyższe powody do ciebie pasują, to faktycznie krem od firmy Vichy może być ci potrzebny. Marka ta oferuje bowiem produkty dopasowane do różnych typów skóry, a także dla kobiet w różnym wieku. Skóra dwudziestokilkulatki potrzebuje innych składników odżywczych niż skóra kobiety po czterdziestym roku życia. Dlatego tak istotne jest dopasowanie odpowiedniego kremu. W innym wypadku nawet regularna pielęgnacja może nie dać nam oczekiwanych efektów.
Jakie składniki powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy?
Na rynku znaleźć możemy wiele różnych kremów. Niestety, spora część z nich nie zawiera choćby podstawowych produktów, które powinna zawierać wysokiej jakości substancja pod oczy. Jakie elementy powinien więc zawierać krem przeciw zmarszczkom?

Filtr UV – niektóre badania pokazują, że aż 80% widocznych oznak starzenia się bierze się z nadmiernego oddziaływania słońca na naszą skórę. Dlatego też krem pod oczy powinien zawierać filtr UV, aby chronić nas przed tymi niepożądanymi działaniami.

Przeciwutleniacze pokroju witaminy C czy kwasu ferulowego – w ten sposób wzbogacimy nasz organizm o potrzebny kolagen, a do tego będziemy w stanie lepiej radzić sobie z przebarwieniami naszej skóry. Choć kolagen jest produkowany przez nasz organizm, to jednak wraz z wiekiem powstaje go coraz mniej. Dlatego też ważne jest uzupełnianie go w inny sposób.
Retinoidy – jeśli zależy nam na tym, aby nasza skóra miała jednostajny koloryt, to właśnie tego składnika potrzebujemy. Ponadto zwiększa on również produkcję kolagenu w naskórku oraz skórze właściwej.

Peptydy – są one budulcem białka, nawilżają naszą skórę do optymalnego poziomu. Badania pokazują, że peptydy korzystnie wpływają na spowalnianie procesów starzenia się.

Kwas hialuronowy – jeśli borykamy się z suchą skórą, to kwas hialuronowy przychodzi nam z pomocą. Ujędrnia oraz poprawia stan naszej skóry, a z tego tytułu jest nawet nazywany „składnikiem eliksiru młodości”. On również produkowany jest przez nasz organizm, niestety wraz z wiekiem w coraz mniejszych ilościach.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakie składniki powinien zawierać krem przeciw zmarszczkom! Pamiętaj, że istotna jest codzienna pielęgnacja. Tylko od nas samych zależy, w jakim stopniu zadbamy o swoją skórę.