Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych i sukcesy IKS ATAK

2022-05-09 11:56:53 (ost. akt: 2022-05-09 09:18:56)

Autor zdjęcia: IKS ATAK

W tym roku Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych podzielone zostały na części. Za nami pierwsza z nich, która odbyła się w Rybniku. Sukcesami mogą pochwalić się zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych ONI w ATAKu, który działa przy IKS ATAK.

W Rybniku zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowali w pływaniu oraz bocce. Nasze województwo reprezentowali zawodnicy obu dyscyplin, a wśród setki startujących pływaków znaleźli się także zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych ONI w ATAKu, który działa przy IKS ATAK.

Zawodnicy sumiennie trenowali przez cały sezon pod okiem trenera Krzysztofa Wojtaszka, a rezultatem są wyniki, które osiągnęli:
Marcin Liszcz — złoto 50 m stylem grzbietowym,
Mirek Kostka — srebro 50 m stylem dowolnym,
Mateusz Bielecki — srebro 25 m stylem dowolnym.

— Zawodnicy wystartowali także w sztafecie 4x25m zdobywając srebrny medal. Czwartym startującym był kolega Kuba z Klubu w Łupkach. Druga sztafeta naszego regionu składająca się z zawodników z Giżycka wywalczyła brązowe krążki — informuje IKS ATAK.

— Podczas Igrzysk nie do pokonania okazali się także zawodnicy w bocce Warmii i Mazur, którzy stanęli na pierwszym miejscu podium. Gratulujemy serdecznie wszystkim zawodnikom, klubom i trenerom udanych startów! — przekazuje klub.

Flaga Olimpiad Specjalnych i Ogień Nadziei są już w drodze do kolejnego miasta. Kolejne części igrzysk mają odbyć się w Bydgoszczy, Poznaniu i Warszawie.

— My czekamy, aż dotrą do Poznania i Warszawy, ponieważ tam rywalizować będą nasi judocy i siatkarze. Zachęcamy do śledzenia wydarzeń i trzymania kciuków. XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska mają na celu wyłonienie reprezentacji Polski, która weźmie udział w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Berlinie w 2023 roku — wyjaśnia elbląski ATAK.

Fot. IKS Atak