Gdańsk: Elblążanin spowodował kolizję. Miał przy sobie 40 porcji narkotyków

2022-05-10 09:11:00(ost. akt: 2022-05-10 09:10:53)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

Podczas weekendu funkcjonariusze ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali sprawcę kolizji, który najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających i posiadał przy sobie prawie 40 porcji narkotyków. To mieszkaniec Elbląga.
W piątek 6 maja o godzinie 19:30 patrol ruchu drogowego otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 37-letni mieszkaniec Elbląga kierujący samochodem osobowym marki Toyota, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w poprzedzający go samochód marki Citroen.

Policjanci zwrócili uwagę za zachowanie kierującego toyotą, który w zwolnionym tempie reagował na wydawane mu polecenia. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków, policjanci zatrzymali go i przeszukali samochód, którym jechał.

W aucie 37-latka funkcjonariusze znaleźli opakowania ze skrętami z suszu roślinnego oraz woreczek strunowy z proszkiem koloru białego, które zostały przekazane do dalszych badań. Biegły w swojej opinii określił, że zabezpieczone substancje to prawie 40 porcji marihuany i mefedronu.

Kierującego przewieziono do szpitala celem pobrania krwi do badań na zawartość środków odurzających w organizmie, a następnie na komisariat.

KMP Gdańsk