Czwartek, 29 września 2022. imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Elbląg: Obywatelski pościg za naćpanym motorowerzystą

2022-05-12 16:01:56 (ost. akt: 2022-05-12 14:16:57)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili w stanie nietrzeźwym. Jeden z nich po alkoholu spowodował kolizję z samochodem, drugi po narkotykach przewrócił się, jadąc motorowerem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Obydwa zdarzenia miały miejsce w minioną środę 11 maja 2022. Pierwsze zatrzymanie było przy ulicy Suwalskiej. Tam policjanci interweniowali wobec 26-latka, który kierował volkswagenem. Mężczyzna uderzył w zaparkowany na poboczu samochód. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Kolejna sytuacja miała miejsce przy ul. Konopnickiej. 32-latek jadący motorowerem wymusił pierwszeństwo kierowcy samochodu osobowego i się przewrócił. Po chwili wstał i pojechał dalej. Za nim ruszył kierowca osobówki, który przy ulicy Szarych Szeregów dogonił go i zabrał mu kluczyki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zatrzymali motorowerzystę. Badania wykazały, że miał w organizmie amfetaminę i ecstasy. Kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Elbląg