Wtorek, 5 lipca 2022. imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Elbląg: Utrudnienia w dostawie wody. Komunikat EPWiK

2022-05-15 08:00:00 (ost. akt: 2022-05-13 14:29:05)
W Elblągu w dniach 16-20 maja odbędzie się płukanie sieci wodociągowej

W Elblągu w dniach 16-20 maja odbędzie się płukanie sieci wodociągowej

Autor zdjęcia: pixabay

EPWiK informuje, że w godzinach nocnych w dniach 16-20 maja odbędzie się płukanie sieci wodociągowej. Oznacza to pewne utrudnienia dla mieszkańców Elbląga — wśród nich spadki ciśnienia wody, a nawet całkowity jej brak.

Z poniedziałku na wtorek — w nocy z 16 na 17 maja — w godzinach 23-5 na mogą wystąpić spadki ciśnienia wody, całkowite braki wody oraz okresowe pogorszenie jej jakości na ulicach położonych przy linii ulic: Stoczniowa, Bożego Ciała, Teatralna, Nowowiejska i przy linii ulicy 12-go Lutego (na południe od skrzyżowania z ul. Nowowiejską i Teatralną), ul.Górnośląska, Sienkiewicza, Orzeszkowej, Kościuszki.

Z wtorku na środę — w nocy z 17 na 18 maja — w godzinach 23-5 podobne utrudnienia mogą pojawić się na ulicach: Jaśminowa, Robotnicza, Okrzei, Brzeska, Poprzeczna, Wiejska, Browarna od Lubranieckiej do Obr. Pokoju, Mazurska i na osiedlach: Zawada, Modrzewina, Bielany, Drewnik i Krasny Las.

Ze środy na czwartek — w nocy z 18 na 19 maja — w godzinach 23-5 utrudnienia mogą pojawić się na ulicach: Krakusa (od Poprzecznej do Browarnej), Poprzeczna, Wiejska, Odrodzenia oraz ul. Browarna / od Lubranieckiej do Obr. Pokoju /, Mazurska, Elektryczna i Piławska i na osiedlach: Zawada, Modrzewina, Bielany, Drewnik i Krasny Las.

Z czwartku na piątek — w nocy z 19 na 20 maja — w godzinach 23-5 spadki ciśnienia, całkowite braki wody i okresowe pogorszenie jej jakości może wystąpić na ulicach: [/b]Krakusa /od Poprzecznej do Browarnej /, Obr. Pokoju / od Browarnej do Wiejskiej /, Poprzeczna, Wiejska, Odrodzenia, Mazurska, Elektryczna, Piławska, Jaśminowa, Robotnicza, Okrzei, Brzeska, Wiejska, Browarna/ od Lubranieckiej do Obr. Pokoju i na osiedlach: Zawada, Modrzewina, Bielany, Drewnik i Krasny Las[/b].

— W godzinach nocnych między 16 a 20 maja odbędzie się płukanie sieci wodociągowej. W związku z tym w tych dniach na obszarze Elbląga mogą wystąpić spadki ciśnienia wody, całkowite braki wody oraz okresowe pogorszenie jej jakości. W przypadku wystąpienia takiego zjawiska prosimy informować pogotowie techniczne, dzwoniąc pod numer 994. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy — przekazuje EPWiK.