Dzień Dziecka z Fabryką Dobra w Bażantarni

2022-05-27 11:00:00(ost. akt: 2022-05-27 10:53:31)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Gra terenowa, pokaz wojskowy, malowanie buziek, trampoliny, a nawet planszówki – to wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy przyjdą na Dzień Dziecka z elbląską Fabryką Dobra. Wydarzenie jest objęte patronatem Dziennika Elbląskiego.
Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny – polskie i ukraińskie – na festyn z okazji Dnia Dziecka, który organizujemy 28 maja na polanie w Bażantarni – zachęca Katarzyna Kamińska-Kozioł ze stowarzyszenia Fabryka Dobra. – Chyba nie ma lepszego momentu, by spędzić miło czas w rodzinnym gronie, niż w sobotę między Dniem Matki a Dniem Dziecka.

Tegoroczny festyn rozpocznie się o godz. 16 przy wiacie Margitka.
– To będą 4 godziny wypełnione licznymi atrakcjami. Będą rozstawione namioty z animacjami dla dzieci, takimi jak malowanie buziek, tatuaże brokatowe, warkoczyki, modelina i wiele innych – zapowiada Katarzyna.

I dodaje: – Oprócz tego Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga będzie miała grę terenową – zależy nam na tym, by uaktywnić również młodzież. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu zorganizuje zawody sportowe z torami przeszkód. Na pewno odbędzie się pokaz strażacki, a także pokaz sprzętu służb mundurowych.
Swoje stanowisko będzie miał też Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

– IPN przygotuje dla nas stanowisko z grami planszowymi dla dzieci i młodzieży – mówi organizatorka. – Będzie można sobie zagrać w planszówki, a nawet wygrać jakąś grę, więc to już nie lada gratka!

Będzie jeszcze trampolina i lina do przechodzenia. Ale Fabryka Dobra szykuje też specjalną niespodziankę.
– Chcemy zorganizować koncert "Dorośli Dzieciom" i zaśpiewać im piosenkę – zdradza Kasia.

Na wszystkich uczestników czeka też obfity poczęstunek.
– Szykujemy watę cukrową i popcorn – mówi Katarzyna. – Będzie też grill, wiejskie jadło – chleb pieczony, smalec, ogórki, wędzonki – również gofry i lody – poczęstunek na bogato! Liczymy na dobrą pogodę, ale w razie ulewnego deszczu przeniesiemy się pod namioty.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Elbląska Fabryka Dobra w akcji!

Elbląska Fabryka Dobra w akcji!


Pierwszy festyn z okazji Dnia Dziecka Fabryka organizowała w zeszłym roku – już wtedy cieszył się dużą frekwencją.
– Było to jeszcze w trakcie pandemii, kiedy trochę się zluzowało. Już wtedy sobie powiedzieliśmy, że zrobimy kolejną edycję. Zmieniła się również sytuacja międzynarodowa – ponieważ pomagamy i polskim, i ukraińskim rodzinom, to chcemy, by tegoroczny Dzień Dziecka był dla wszystkich dzieci. Żeby mogły przyjść się zintegrować i razem pobawić, tym bardziej że już chodzą do naszych szkół – informuje nasza rozmówczyni.

I dodaje: – Dla nas w Fabryce zawsze dzieci były bardzo ważne, ponieważ nasze wartości wynieśliśmy z Akademii Przyszłości, w której wielu naszych wolontariuszy również się udzielało.

– Jeżeli ktoś jeszcze by chciał się włączyć i uświetnić ten dzień, przynieść ciasto, kiełbaski, to oczywiście bardzo chętnie przyjmiemy taką pomoc – kończy Katarzyna Kamińska-Kozioł.

Dziennik Elbląski z wielką przyjemnością objął patronat medialny nad tym wydarzeniem i również zaprasza do udziału w imprezie. Więcej informacji tutaj.