Wtorek, 5 lipca 2022. imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Elbląg: Policjanci weszli do mieszkania przez okno i uratowali chorą kobietę

2022-05-18 14:37:24 (ost. akt: 2022-05-18 14:44:41)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Elbląscy policjanci uratowali życie 61-latki. Jako pierwsi dotarli do mieszkania, weszli przez uchylone okno i dostali się do łazienki, gdzie leżała kobieta. Byli przy niej do przyjazdu karetki. Niewykluczone, że doznała udaru mózgu. W chwili obecnej przebywa w szpitalu i jest pod opieką lekarzy.

Interwencja miała miejsce w środę 18 maja 2022 w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Barona w Elblągu. To dzięki jednej z sąsiadek chorej kobiety udało się w porę interweniować.

Zaniepokojona pani powiadomiła policjantów, że od pewnego czasu nie widziała swojej koleżanki, która nie reagowała na pukanie do drzwi i wołanie.

Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci z patrolu prewencji. Weszli przez uchylone okno. W łazience na podłodze leżała 61-latka. Nie reagowała na bodźce, ale oddychała.

Pomoc przyszła w samą porę. Mundurowi wezwali karetkę i byli z kobietą do przyjazdu lekarzy. Chora trafiła do szpitala i jest pod opieką lekarzy. Niewykluczone, że przyczyna zasłabnięcia był udar mózgu.

Seniorzy są szczególną grupą osób, która jest narażona na wiele schorzeń kardiologicznych i neurologicznych. Wymagają często pomocy rodziny, troski i zainteresowania ze strony sąsiadów.

Policjanci apelują o natychmiastowe reagowanie w sytuacjach, kiedy tracimy kontakt z naszym sąsiadem i mamy podejrzenia, że coś złego mogło się z nim stać. Policjanci i służby ratownicze przyjadą natychmiast. W takich sytuacjach liczy się czas. Nie wahajmy się dzwonić pod 112 lub 997.

KMP Elbląg