Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Elbląg: Oddział noworodka w Szpitalu Wojewódzkim przyjazny kangurowaniu i bliskości

2022-05-19 09:50:00 (ost. akt: 2022-05-18 21:50:38)

Oddział Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu głosami rodziców wcześniaków, został wyróżniony w plebiscycie „Oddział przyjazny kangurowaniu i bliskości”.

Ta nagroda to uznanie dla naszych wysiłków w promowaniu kangurowania i bliskości między małymi pacjentami Oddziału, a ich rodzicami — przekazuje elbląski szpital.

I dodaje: — Fakt ten nie pozostał niezauważony przez samych rodziców, to dzięki ich głosom wyłoniono nas jako laureatów. Doceniamy to nie tylko my, ale również społeczność zgromadzona przy Fundacji Matkowe Love oraz Fundacji Tęczowy Kocyk.

— Liczymy, że dzięki wspólnym wysiłkom kangurowanie będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze, zarówno dla rodziców, jak i personelu medycznego. Kangurowanie i bliskość z wcześniakiem ma niebywałą moc — leczy, koi, wycisza, ułatwia zdrowienie, daje poczucie bezpieczeństwa. Dla rodziców to również niebywała możliwość nawiązania pierwszych relacji z własnym przedwcześnie urodzonym dzieckiem — tłumaczą przedstawiciele WSZ w Elblągu.