Ciężarówką zmiażdżył auto i zabił cztery osoby. Trafił do aresztu na trzy miesiące [ZDJĘCIA]

2022-05-18 22:46:06(ost. akt: 2022-05-19 06:40:45)

Autor zdjęcia: KPP Świecie

W środę 18 maja Sąd Rejonowy w Świeciu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 53-letniego kierowcy volvo podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Niewieścinie. W wyniku zderzenia pojazdów mężczyźni w wieku od 24 do 41 lat, podróżujący fordem transitem, ponieśli śmierć na miejscu.
W poniedziałek 16 maja około 9:50 — przypomnijmy — w miejscowości Niewieścin na drodze krajowej nr 5, w powiecie świeckim, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki volvo nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego — forda transita i najechał na jego tył, podczas gdy pojazd się zatrzymał. W zdarzeniu udział brały również dwa inne pojazdy stojące przed fordem transitem, osobowy peugeot oraz ciężarowy man. Wszystkie jechały pasem w kierunku Gdańska.W zdarzeniu śmierć na miejscu ponieśli czterej mieszkańcy powiatu elbląskiego podróżujący fordem. 53-letni kierowca volvo, z obrażeniami ciała, został przewieziony do szpitala. 46-letni kierowca mana oraz 36-letni kierujący peugeotem nie odnieśli obrażeń.

53-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
W środę 18 maja Sąd Rejonowy w Świeciu przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego mieszkańcowi powiatu toruńskiego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP w Świeciu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3100042 24 maj 2022 11:20

    Gdyby był adwokatem po dawce kokainy, jechał naszpikowanym merolem, nie trumną na kółkach to dzisiaj dalej mógłby bez stresu zarabiać siano i pajacować w necie.

    odpowiedz na ten komentarz