Wtorek, 5 lipca 2022. imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

XIII Festiwal Pieśni Religijnej w Kmiecinie

2022-05-20 10:48:01 (ost. akt: 2022-05-20 10:48:31)

Autor zdjęcia: DIECEZJA ELBLĄSKA

Do oddalonej o około 20 kilometrów od Elbląga miejscowości na Pomorzu wraca święto muzyki. W sobotę 21 maja w Kmiecinie odbędzie się XIII Festiwal Pieśni Religijnej.

Celem festiwalu jest wspieranie dzieła nowej ewangelizacji, rozwój życia duchowego i pogłębienie zamiłowania do sztuki religijnej — przekazuje ksiądz Józef Kożuchowski.

Wydarzenie jest też ciekawą formą budowania współpracy mieszkańców Żuław i Mierzei Wiślanej z innymi regionami, ale również wyjątkową okazją dla muzyków do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego i zdobycia doświadczenia scenicznego.

— W przeglądzie biorą udział zespoły wokalne, chóry i pojedyncze osoby. Zespoły i chóry zaprezentują po dwie pieśni, a soliści po jednej — zapowiada ksiądz Józef Kożuchowski.

Festiwal odbędzie się już 21 maja w parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie. Święto muzyki rozpocznie msza o godzinie 10. Występy będą oceniane przez jury, ale nagrody i wyróżnienia otrzyma każdy uczestnik. Wszyscy goście festiwalu mogą liczyć nie tylko na moc muzycznych wrażeń, ale i pyszny poczęstunek.