Elbląg: Rozbój w parku Dolinka. Świadkowie wezwali policję

2022-05-20 13:24:12(ost. akt: 2022-05-20 22:22:50)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

34-letni mężczyzna miał zaatakować 59-latka w jednym z elbląskich parków. Świadkowie, widząc opisywaną sytuację, wezwali policję. Chwilę później sprawca rozboju siedział już z założonymi kajdankami w radiowozie. Teraz stanie przed sądem.
Zdarzenie miało miejsce w środę 18 maja około godziny 17.00 w parku Dolinka. Tam pewien mężczyzna, idąc parkową alejką, został zaczepiony przez siedzącego na ławce 34-latka, który zażądał od niego pieniędzy.

Nie czekając na reakcję mężczyzny, zaczął się z nim szarpać, kopać i uderzać pięściami. Zdarzenie to widzieli świadkowie, którzy wezwali policję. W tym czasie sprawca zaczął uciekać w kierunku ulicy Spacerowej.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, dogonili go i zatrzymali, zakładając mu na ręce kajdanki. 34-latek, od którego czuć było zapach alkoholu, powiedział, że nic nie zrobił, do niczego się nie przyznaje, a po chwili dodał, że: „teraz to już pójdę siedzieć”.

Jak się okazało, był on niedawno zatrzymywany, do innej sprawy gdzie usłyszał zarzut. Poszkodowanemu 59-latkowi policjanci udzielili pomocy, a dodatkowo na miejsce wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego.

Mężczyzna miał zadrapania i otarcia. W trakcie zdarzenia zostały zniszczone jego okulary, a także skradziono mu białe słuchawki. Te ostatnie policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanym mężczyźnie.

34-latk trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut dokonania rozboju. Policjanci oraz prokurator skierowali do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KMP Elbląg