Concordia po wygranej z Jeziorakiem jest o krok od III ligi

2022-05-21 23:51:16(ost. akt: 2022-05-22 11:43:05)

FORBET IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ\\\ W sobotę Concordia Elbląg odniosła ósme zwycięstwo z rzędu w rundzie wiosennej. Wygrała pewnie z czołowym zespołem ligi Jeziorakiem Iława 4:1. Jeśli podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego pokonają w sobotę u siebie DKS Dobre Miasto zapewnią sobie awans do III ligi.
• Concordia Elbląg — Jeziorak Iława 4:1 (2:0)

1:0 — Kopka (32), 2:0 — Szmydt (43), 2:1 — Wacławski (51), 3:1 Szmydt (58), 4:1 — M> Pelc (71)

CONCORDIA: Melnychenko (86 Ignaciuk) — Bukacki, Edil, Szawara, Lewandowski (79 Piech), Kopka, Drewek, Wieliczko (79 Kucharzewski), Łęcki (64 Rudziński), Szmydt, M. Pelc (74 Skierkowski)

JEZIORAK: Włodarczyk — Zalewski (34 Burzyński), Kwiatkowski (38 Nostoj, 77 Banaszek), Bartkowski, Galas (84 Kłosowski), Leszczenko (46 Kressin), Wacławski, Sedlewski, Piórkowski (88 Deredos), Czarnota, Sagan.

Gospodarze przystąpili do meczu bez kilku kontuzjowanych zawodników. Nie zgrali: Wojciech Łojeczko, Paweł Pelc, Michał Błaszczyk oraz Brazylijczyk Joao Augusto, oraz Norbert Nestorowicz (kartki).

Mecz Concordii z Jeziorakiem zapowiadał się ciekawie i takim też był. Kibice zobaczyli dobre spotkanie w wykonaniu obu drużyn. Dużo było zaangażowania, twardej nieustępliwej walki, ale także sporo sytuacji podbramkowych. Pierwsi groźniej zaatakowali podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego. Strzelali Tomasz Wacławski i Paweł Sagan, ale Voldomyr Melnychenko był na miejscu. W rewanżu strzał Łukasza Kopki w świetnym stylu obronił Kacper Włodarczyk.

W 32 min elblążanie dopięli swego. Łukasz Kopka sfinalizował podanie Szymona Drewka i strzałem z pola karnego otworzył wynik meczu. Jeszcze przed przerwą, gospodarze zdobyli drugiego gola. Mateusz Szmydt, będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, zmusił go do wyjęcia piłki z siatki. Po przerwie Jeziorak nie mając nic do stracenia ruszył do ataku.

W 51 min Tomasz Wacławski, ładnym strzałem z woleja zdobył kontaktowego gola. Nie zrażeni takim obrotem sprawy, elblążanie uspokoili grę, sami przeszli do ataków i już kilka minut później, Szmydt podwyższył rezultat na 3:1 i był to już 15 gol tego piłkarza w tym sezonie. Dwubramkowe prowadzenie nie satysfakcjonowało elblążan, którzy dążyli do poprawienia wyniku i to im się udało. W 71 min Mariusz Pelc, strzelił z pola karnego i tym samym piłka ugrzęzła w siatce i poprawiony został rezultat na 4:1. Wygrana lidera mogła być okazalsza, ale w końcówce meczu od większej porażki uratował swój zespół bramkarz gości Włodarczyk, broniąc dwukrotnie strzały z bliskiej odległości Szmydta i Kopki.

• Pozostałe wyniki 26.kolejki spotkań: Błękitni Pasym — Zatoka Braniewo 1:0, Pisa Barczewo — Olimpia II Elbląg 0:2, Motor Lubawa — Mrągowia Mrągowo 1:2, DKS Dobre Miasto — MKS Korsze 2:2, Huragan Morąg — Granica Kętrzyn 5:0, Mazur Ełk — Polonia Lidzbark Warmiński 0:2. Polonia Iłowo — Błękitni Orneta