Poniedziałek, 5 czerwca 2023. imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Elbląg: Policjanci uratowali mężczyznę, który stał na wiadukcie przy ul. Skrzydlatej

2022-05-24 00:01:00 (ost. akt: 2022-05-24 07:47:02)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policyjny patrol prewencji został wysłany na interwencję, która dotyczyła młodego mężczyzny. Mężczyzna ten stał po zewnętrznej stronie barierek wiaduktu przy ul. Skrzydlatej.

Sytuacja miała miejsce w sobotę 21 maja około godz. 8.40 na wiadukcie przy ul. Skrzydlatej. Wcześniej dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie stojącym po zewnętrznej stronie barierek. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że stojącym na wiadukcie jest 23-latek. Policjanci zaczęli rozmawiać z mężczyzną i przekonali go, by przeszedł na drugą stronę bariery. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe a 23-latek w trafił pod opiekę lekarzy.

W trudnej chwili nie obawiaj się poprosić o pomoc!


Przypominamy, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych — to uruchomione w grudniu 2017 roku przez Fundację Itaka Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Centrum Wsparcia to projekt Fundacji Itaka, realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

Centrum Wsparcia oferuje całodobową pomoc i wsparcie telefoniczne, a także możliwość kontaktu przez mail i czat.

Dyżurni eksperci w Centrum udzielają informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc. Wszelkie informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie https://centrumwsparcia.pl/ Na stronie znajduje się również bezpłatna aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.

KMP Elbląg