środa, 17 sierpnia 2022. imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Automaty, gotówka i broń. Grupa przestępcza rozbita [VIDEO]

2022-05-24 08:54:20 (ost. akt: 2022-05-24 09:03:51)
Zatrzymano kilkanaście osób, zabezpieczono m.in. broń i gotówkę

Zatrzymano kilkanaście osób, zabezpieczono m.in. broń i gotówkę

Autor zdjęcia: KAS

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która działała m.in. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilkudziesięciu obiektach m.in. na terenie woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Grupa działała w okresie od 2015 do 2016 roku. Przeprowadzono około 120 kontroli takich punktów.

Zabezpieczono ok. 350 sztuk automatów o wartości ok. 4,2 mln zł oraz blisko 600 tys. zł znajdujących się w urządzeniach. Śledztwo było przede wszystkim ukierunkowane na ustalenie osób organizujących nielegalną działalność oraz współpracujących z nimi.

Podczas akcji zatrzymano 14 osób, 1 zgłosiła się do prokuratury. W Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstw karnych skarbowych, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo dwóm mężczyznom grozi odpowiedzialność za kierowanie gangiem.

Na poczet kar i grzywien zabezpieczono 180 tys. zł oraz biżuterię wartą ok. 40 tys. zł. Zabezpieczono również pistolet Walter P-99 kal. 9 mm i 2 rewolwery czarnoprochowe i wiatrówkę.

Sprawa jest rozwojowa.


źródło: KAS