Abstrakcja, jubileusz i patriotyzm, czyli miejskie kwietniki znów ozdobią Elbląg

2022-05-27 20:44:36(ost. akt: 2022-05-28 11:07:42)

Autor zdjęcia: Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu

W ubiegłym roku na miejskich kwietnikach gościli bohaterowie kultowych polskich dobranocek, między innymi Bolek i Lolek, Reksio i Koziołek Matołek. Jakie kwietne wzory w tym roku mogą cieszyć oko mieszkańców Elbląga?
Jak co roku Zarząd Zieleni Miejskiej wykonuje projekty i obsadę miejskich kwietników. Ubiegłoroczne motywy z dobranocek dla dzieci były przyjęte z aprobatą i czasami rozrzewnieniem dorosłych elblążan. Mamy nadzieję, że tegoroczna odsłona ukwiecenia miasta też się spodoba — mówi Maria Brejdak z Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.

I dodaje: — Stałym elementem elbląskich kwietników jest ten, na którym co roku pojawia się herb naszego miasta. Tegoroczną obsadę z symbolem Elbląga będzie można podziwiać przy ulicy Hetmańskiej.

Na tej samej ulicy przy dawnym budynku Mody Polskiej zakwitnie też wzór abstrakcyjny. Do obsady rabat zastosowano rośliny wieloletnie, dzięki czemu dłużej będzie można delektować się wielobarwnym kwietnikiem.

Natomiast kwietny wzór przy placu Kazimierza Jagiellończyka będzie nawiązywał do tegorocznego jubileuszu 60-lecia Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Ale to nie wszystko!

Już niebawem w Elblągu zakwitną także kwietne łąki.
— Jak widać na zdjęciach sprzed lat, nie jest to wynalazek współczesności, ale dzisiejsze łąki są na pewno bardziej urozmaicone i uporządkowane — przekazuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu.

W tym roku łąki kwietne pojawią się w pasie drogowym przy Armii Krajowej, w parku Modrzewie, przy ul. Browarnej (skrzyżowanie z ul. Obrońców Pokoju), wzdłuż Trasy Unii Europejskiej i przy ul. Kilińskiego. Ponadto przy ul. Nowej (teren dawnej szkółki ruchu) powstanie wieloletnia łąka kwietna, na której znajdą się dodatkowo rośliny cebulowe.