Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

EKS "Nestora" ma się dobrze

2022-05-31 19:53:49 (ost. akt: 2022-06-02 11:44:07)
EKS "Nestora" został zarejestrowany 18 lutego 2011 roku

EKS "Nestora" został zarejestrowany 18 lutego 2011 roku

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

EKS "Nestora" został zarejestrowany 18 lutego 2011 jako nowe stowarzyszenie sportowe w Elblągu. Jak do tej pory klub ma się dobrze. Nowych członków przybywa, a imprez nie brakuje.

W gronie założycieli tego klubu byli elbląscy sportowcy, sędziowie, trenerzy, działacze powyżej 60. roku życia. Reprezentowali wszystkie dyscypliny sportu uprawiane w Elblągu.

Klub od początku swego istnienia działa dobrze i realizuje konsekwentnie założenia statutowe. Jego członkowie dwa razy w miesiącu spotykają się na zebraniach członkowskich w gościnnych progach elbląskiego Światowida.
— Każde z zebrań jest w pełni realizowane według wcześniej opracowanego scenariusza — mówi prezes klubu Kazimierz Mieszczyński i dodaje: — Kto przychodzi do nas, ten nie ma prawa się nudzić. Mamy całą gamę imprez, w których sami startujemy oraz zapraszamy wybitnych ludzi sportu.

Klub zrzesza obecnie blisko 40 członków. W ramach integracji oraz w porozumieniu z EKS Mlexer dość duża grupa członków uczestniczy w zajęciach tenisa stołowego, a wyróżniający się pingpongiści biorą udział w ogólnopolskich turniejach rankingowych "Grand Prix Polski weteranów".

— Tradycyjnym już zwyczajem bierzemy udział w corocznych zawodach strzeleckich, które odbywają się na strzelnicy UKS Orlik, a jego organizatorem jest nie kto inny jak jego prezes a nasz członek Ryszard Krzysztofowicz — informuje Kazimierz Mieszczyński.

Dużym zainteresowaniem cieszą spotkania na temat historii elbląskich dyscyplin sportowych.

— Na przełomie marca i kwietnia rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy i wymienialiśmy poglądy na temat boksu, piłki nożnej, pięcioboju nowoczesnego, piłki ręcznej oraz kolarstwa. W naszych spotkaniach brali udział, byli zasłużeni trenerzy, zawodnicy, a także działacze, pamiętający doskonale swoje prace w takich klubach jak Olimpia, Start, MKS Truso, Halex, Techtrans Darad, Meble Wójcik czy Mlexer Elbląg — przekazuje wiceprezes klubu Marek Wnuk.

— Jeśli chodzi o kolarstwo, naszym specjalnym gościem był ścigający się w młodzieńczych latach w Mlexerze Piotr Wadecki. Później kolarz zawodowy, reprezentant Polski, selekcjoner kadry narodowej oraz dyrektor sportowy grupy CCC, z którym spotkanie trwało blisko trzy godziny — mówi Marek Wnuk.
Zarząd EKS "Nestora" współpracuje też z ZKS Olimpia oraz Startem. Dla swoich członków zabezpieczył karnety na cały sezon na mecze piłki nożnej i piłki ręcznej według potrzeb i liczby chętnych do oglądania spotkań z udziałem tych drużyn.

W klubie nie zapomina się o sytuacji wojennej w Ukrainie. Zebrano 2000 zł i przekazano na konto Caritasu na cele humanitarne dla walczącej Ukrainy.
W minionym tygodniu przed sezonem urlopowym odbyło się ostatnie zebranie EKS "Nestora", tym razem na wyjeździe. W Parku Bażantarnia w ramach integracji spotkały się całe rodziny, a dyskusja przy czarnej kawie, dobrym poczęstunku oraz napojach trwała przez kilka godzin.

Oni tworzą Zarząd EKS "Nestora": Kazimierz Mieszczyński — prezes, Marek Wnuk — wiceprezes, Irmina Pleśniak — sekretarz, Barbara Jakubowska — skarbnik, Andrzej Korpacki — członek.

Jerzy Kuczyński