Elbląg: Poszła z dziećmi do Bażantarni i zabłądziła. Pomogli policjanci

2022-06-02 11:47:37(ost. akt: 2022-06-02 11:50:43)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Elbląscy policjanci podjęli nietypową interwencję dotyczącą kobiety z dwójką małych dzieci, która chcąc skrócić sobie drogę ze spaceru w Bażantarni, zabłądziła i nie mogła wydostać się z dziko porośniętego terenu.
Sytuacja miała miejsce w środę 1 czerwca w okolicach ogrodów działkowych przy ulicy Kościuszki. Kobieta przebywająca na swojej działce usłyszała krzyk innej kobiety. Zauważyła 68-latkę z dwójką dzieci w zaroślach, z których nie mogli się wydostać. Zadzwoniła więc pod nr 112 i wezwała na miejsce policję.

Funkcjonariusze przedostali się przez rów melioracyjny i zarośla i najpierw przenieśli dwójkę dzieci w bezpieczne miejsce, a później wyprowadzili stamtąd 68-latkę. Jak się okazało, kobieta zabrała dwójkę swoich wnucząt: 2-latka i 3-latkę na spacer do Bażantarni.

Gdy wracali, kobieta postanowiła skrócić sobie drogę i w konsekwencji zabłądziła. Na koniec kierowała się w stronę ulicy Kościuszki, idąc przez dziko porośnięty teren. Cała trójka była wystraszona, zapłakana i poparzona od pokrzyw. Policjanci powiadomili 38-letnią mamę dzieci i ta przyjechała na miejsce i zaopiekowała się rodziną.

Policjanci przypominają, że teren parku Bażantarnia ma wyznaczone szlaki, po których można bezpiecznie się poruszać i łatwo określać swoje położenie. Zboczenie ze szlaku może powodować takie sytuacje jak powyższa.

KMP Elbląg