Czwartek, 1 grudnia 2022. imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Nowy Dwór Gdański: Policjanci wyjaśniają przyczyny wybuchu gazu

2022-06-06 16:24:39 (ost. akt: 2022-06-06 16:26:45)

Autor zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

Nowodworscy policjanci wyjaśniają przyczyny wybuchu gazu, do jakiego doszło 4 czerwca w Sztutowie. W wyniku eksplozji 75-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W sobotę 4 czerwca około godziny 15:00, dyżurny nowodworskiej komendy policji został powiadomiony o wybuchu gazu w bloku w Sztutowie przy ulicy Zalewowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym doszło do wybuchu butli gazowej.

Obecnie prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie, czy przyczyną wybuchu był pożar w jednym z mieszkań. W wyniku eksplozji doszło do uszkodzenia mieszkania, okien oraz drzwi. Z zamieszkałego budynku samodzielnie ewakuowało się 11 osób, 1 osoba wymagała ewakuacji z pomocą straży pożarnej. 75-letnia kobieta mieszkająca na 2 piętrze budynku z obrażeniami kończyn i twarzoczaszki została przetransportowana do szpitala.

Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo- śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci pracujący na miejscu zorganizowali objazdy w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas dojazdu dla służb ratunkowych. Policjanci wraz z prokuraturą prowadzą postępowanie, mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Czynności w sprawie trwają.

Z ustaleń inspektora nadzoru budowlanego wykonującego czynności na miejscu zdarzenia wynikało, że wybuch nie spowodował naruszenia konstrukcji budynku. Jedynym lokalem, który nie może być obecnie użytkowany, jest mieszkanie, w którym doszło do wybuchu butli z gazem.

KPP NGD