Adrian Durma ze srebrnym medalem Pucharu Świata

2022-06-07 13:38:02(ost. akt: 2022-06-07 12:51:25)
Medaliści formuły Light Contact

Medaliści formuły Light Contact

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W dniach 2-5 czerwca w Budapeszcie odbył się Puchar Świata w kickboxingu. W reprezentacji Polski w formule Light Contact w kategorii do 74 kg wystąpił Adrian Durma (Silvant Kajak Elbląg). Elblążanin wywalczył drugie miejsce.
Adrian Durma od kilku już sezonów jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski i prawie w każdych zawodach odnosi sukcesy.

Nie inaczej było tym razem, chociaż losowanie i droga do finału były ciężkie. W pierwszej walce elblążanin zmierzył się z utytułowanym Ivonevem Lotchezarem (Bułgaria) i walkę wygrał jednogłośnie na punkty. W drugim pojedynku nie dał żadnych szans Goisaniemu Lautaro (Argentyna).

W półfinale Durma nie wdając się w bijatykę, rozsądnie punktował i pokonał Simona Zajćia (Słowenia). Niestety w tej walce odnowiła mu się kontuzja mięśnia dwugłowego łokcia i w finale musiał oddać punkty walkowerem dla Finleya (Anglia).

— Szkoda, że nie doszło do tej walki. Wcześniej obserwowałem swojego rywala, znałem jego dobre i złe strony, byłem dobrze nastawiony i mogłem się pokusić o zwycięstwo, a tu taki pech — stwierdza Durma.

I dodaje: — Jest to niegroźna kontuzja i mam nadzieję, że szybko powinienem ją wyleczyć.

Jerzy Kuczyński