Poniedziałek, 5 czerwca 2023. imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Sprintem: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga i okolic

2022-06-08 16:07:57 (ost. akt: 2022-06-08 14:10:34)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

PIŁKA RĘCZNA


URBIS Gniezno w Superlidze kobiet
W Brodnicy odbył się trzydniowy turniej mistrzyń I ligi grup A, B i C o jedno premiowane miejsce awansem do Superligi. Niespodziewany awans wywalczyły piłkarki ręczne MKS URBIS Gniezno. W walce o awans wystąpiły trzy zespoły: Ruch Chorzów, MKS URBIS Gniezno oraz Varsovia Warszawa. Już w pierwszym dniu doszło do sporej niespodzianki. Główny faworyt do awansu — chorzowski Ruch — przegrał z zespołem z Gniezna 20:21 (10:10). W drugim dniu turnieju Ruch zrehabilitował się za porażkę z zespołem z Wielkopolski i po zaciętej walce pokonał Varsovię 31:28 (13:14). W ostatnim dniu zawodów URBIS wysoko pokonał Varsovię 37:29 (20:12), zapewniając sobie awans i zastępując na tym miejscu Koronę Handball Kielce, która od nowego sezonu będzie występować w I lidze.

Trwa karuzela transferowa
Po zakończeniu sezonu ruszyła karuzela transferowa w PGNiG Superlidze kobiet. W Starcie Elbląg dojdzie do sporych zmian. Z klubem pożegnali się dwaj trenerzy Marcin Pilch oraz Krzysztof Kotwicki. W nowym sezonie w barwach elbląskiego klubu zabraknie także kilka zawodniczek. Zespół opuściły: bramkarka Wioletta Pająk (wyjazd do Niemiec), Paulina Peplińska (Arka Gdynia), Katarzyna Cygan (KPR Kobierzyce), Barbara Choromańska (Młyny Stoisław Koszalin). Natomiast do elbląskiego klubu dołączyły: Marta Gęga (Perła Lublin) oraz Małgorzata Ciąćka (Varsovia Warszawa).

JUDO


Gracjan Szleja na podium
Elblążanin Gracjan Szleja (Truso Elbląg) na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Pile w wadze 60 kg wywalczył brązowy medal.
W tej kategorii wagowej rywalizowało dwóch elblążan Gracjan Szleja oraz Omar Alwagedi (obaj MKS Truso). Obaj dotarli do ćwierćfinału. W tej fazie turnieju Szleja przegrał z Cywińskim (AZS AWF W-wa) a jego kolega klubowy z Sulhamą (Gwardia Łódź). Na poprawienie lokat pozostały im repasaże i w pełni to wykorzystali. Szleja wygrał z Szubsztelem (Judo Wolbrom), a Alwagedi pokonał Lewickiego (Olimp Nowa Sól). W pojedynku o brązowy medal doszło do bratobójczej walki dwóch zawodników elbląskich, z których lepszy okazał się Szleja i tym samym stanął na najniższym podium mistrzostw kraju.

WYRÓŻNIENIA


IKS Atak doceniony
Trenerzy i zawodnicy elbląskiego IKS Atak zostali docenieni podczas Warmińsko-Mazurskiej Gali Sportu. W Olsztynie odbyła się Gala Sportu, podczas której zostali uhonorowani, wyróżnieni i nagrodzeni: trenerzy zawodnicy oraz osoby pracujące i działające na rzecz sportu. Podziękowano im za wyniki i osiągnięcia na arenie krajowej jak i zagranicznej za 2021 rok. Wśród wyróżnionych znaleźli się reprezentanci IKS Atak Elbląg: Rafał Rocki, Karol Kucharski, Adam Wiśniewski, Jarosław Wernik oraz trener Krzysztof Wojtaszek.

Jerzy Kuczyński