Piątek, 7 października 2022. imieniny: Krystyna, Marii, Marka

Ruszają 27. Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

2022-06-11 07:00:00 (ost. akt: 2022-06-11 11:42:02)

Autor zdjęcia: EK

Oddalone o około 20 kilometrów od Elbląga Stare Pole zaprasza na wydarzenie, które od lat cieszy się ogromną popularnością. Przed nami 27. Żuławskie Targi Rolne. A co w programie?

Każdy, kto chociaż raz był na targach w Starym Polu, wie, że atrakcji nie zabraknie, a wyjazd będzie idealną formą spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Będziecie się mogli przekonać już dziś i jutro.

Nigdy nie brakuje u nas propozycji dla najmłodszych uczestników targów, ale tym razem będą mieli do dyspozycji naprawdę rozbudowane wesołe miasteczko — zapowiada Włodzimierz Sawirski, komisarz Żuławskich Targów Rolnych.

I dodaje: — Oczywiście nikt ze Starego Pola nie odjedzie głodny, bo różnych pyszności będzie można spróbować na miejscu, ale też zaopatrzyć się w wyborne naturalne produkty, które zajmą szczególne miejsce w naszych spiżarniach — będą miody, przetwory, naturalne soki, tradycyjne wędliny, przyprawy… Lista jest bardzo długa.

Udział w targach zadeklarowało kilkuset wystawców.


W dniach 11-12 czerwca w Starym Polu będzie można znaleźć dosłownie wszystko — rośliny, meble i ozdoby ogrodowe, maszyny, urządzenia i narzędzia rolnicze, ale również rękodzieło, obrazy i biżuterię.

Żuławskie Targi Rolne rozpoczną się w sobotę o godzinie 9 — do 17 będzie można zwiedzać stoiska oraz podziwiać wystawę gołębi, królików i drobiu ozdobnego. Od 10 do 14 potrwa Pomorski Piknik Owocowo-Warzywny organizowany przez Pomorską Izbę Rolniczą, a od 10 do 15:30 — Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich.

Nie zabraknie też muzyki na żywo — w sobotę o 11 na scenie pojawi się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Lidzbark z kapelmistrzem Grzegorzem Orłowskim, a o 13 wystąpi zespół pieśni i tańca „Małe Żuławy”.

Niedzielę 12 czerwca rozpocznie msza święta w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski w Starym Polu, na którą organizatorzy zapraszają o 8. I w tym dniu będziemy mogli zwiedzać stoiska do godziny 17, a przy okazji podziwiać wystawę ptaków egzotycznych.

Na 9:30 i 12:30 zaplanowano konkursy dla młodych hodowców, a o 10:30 nagrodzeni zostaną laureaci Ogólnopolskiego Młodzieżowego Czempionatu Koni Sztumskich.

Od 10 do 14 potrwa wydarzenie pod nazwą „Wieprzowina na polskich stołach” — degustacja zorganizowana przez Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego.

Warto dodać, że 27. Żuławskie Targi Rolne to nie jedyne wydarzenie, które przyciąga do Starego Pola mieszkańców i wystawców z całej Polski. Cykl imprez rozpoczęły kwietniowe XI Wiosenne Targi Ogrodnicze, natomiast już we wrześniu spotkamy się podczas XXVII Jesiennych Targów Ogrodniczych.

— Zapraszamy serdecznie już w najbliższy weekend! Ci, którzy uczestniczyli już w naszych targach wiedzą, że warto przyjechać do Starego Pola. Za to tych, których jeszcze u nas nie było, gorąco zachęcam do udziału w naszym wydarzeniu i zapewniam, że od tej pory i wy będziecie stałymi bywalcami naszych targów — przekazuje Włodzimierz Sawirski.

Fot. materiały organizatora