Czwartek, 29 września 2022. imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Gdańsk: Policjanci zatrzymali 54-latka podejrzewanego o zabójstwo kobiety [ZDJĘCIA]

2022-06-13 16:01:52 (ost. akt: 2022-06-13 16:33:30)

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

Policjanci z wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pracując pod nadzorem Prokuratury Gdańsk Śródmieście w Gdańsku, ustalili i już następnego dnia zatrzymali 54-latka podejrzewanego o zabójstwo starszej kobiety.

Policjanci kryminalni i dochodzeniowo- śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracowali nad sprawą zabójstwa 84- letniej mieszkanki Gdańska, do którego doszło 10 czerwca przy ul. Długie Ogrody. Ciało kobiety zostało znalezione na jednej z klatek schodowych. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo–śledczej, technik kryminalistyki, który wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie zabezpieczał ślady na miejscu zdarzenia.

Równolegle nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni, którzy zbierali informacje na temat tej zbrodni, ustalali świadków, rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci 84- latki oraz o sprawcy. Kryminalni sprawdzali i analizowali wielogodzinne zapisy z kamer monitoringu nie tylko z miejsca zdarzenia, ale również z innych części miasta. Zgromadzony materiał i informacje zdobyte przez kryminalnych doprowadziły ich do mieszkańca Gdańska, który już następnego dnia został przez nich zatrzymany 54- latka policjanci przewieźli do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a dziś doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście, gdzie przeprowadzane są z nim czynności procesowe. 84- letnia kobieta była najprawdopodobniej przypadkową ofiarą tego mężczyzny.

Za zabójstwo 54-latkowi grozi do 25 lat albo dożywotnie pozbawienie wolności.