Sobota, 3 grudnia 2022. imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Elbląg: Otwarte mistrzostwa w kajakarstwie klasycznym

2022-06-22 11:45:10 (ost. akt: 2022-06-22 11:49:09)

Autor zdjęcia: UKS Silvant Kajak Elbląg

Już w tę sobotę na rzece Elbląg przy Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu odbędą się otwarte mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w kajakarstwie klasycznym. Zapowiada się rekordowa ilość startujących.

Już w sobotę 25 czerwca podczas Dni Elbląga mieszkańcy naszego miasta i nie tylko mogą być świadkami otwartych mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego w kajakarstwie klasycznym.

W mistrzostwach odbędą się konkurencje dla wszystkich kategorii wiekowych od dzieci do seniora na dystansie 500 metrów. Ciekawostką jest fakt, że zostaną również rozegrane zawody na kajakach turystycznych dla amatorów — rodziców z dziećmi.

Zapisy do tych zawodów trwają cały czas, dzwońcie do Mirosława Kreczmana pod numer, lub odwiedźcie biuro w dniu imprezy w godzinach porannych od 9. Koszt uczestnictwa w imprezie wynosi 20 zł od osady (dziecko-rodzic).

Wracając do sportu wyczynowego, jest to impreza ogólnopolska.
— Swój udział potwierdzili reprezentanci z dziesięciu klubów, między innymi: Orzeł Wałcz, Spójnia Warszawa, Victoria Wałcz. Nie zabraknie również klubów z naszego województwa. Na rzece Elbląg o medale walczyć będą zawodnicy i zawodniczki z klubów: KSC Olsztyn, OKS Olsztyn, Koszałek Opałek Węgorzewo, Pańczo Lidzbark Welski, Sokół Ostróda, Korona Elbląg oraz UKS Silvant Kajak Elbląg — informuje organizator tej imprezy oraz trener klubu Wojciech Załuski.

I dodaje: — Będzie to rekordowa ilość startujących, bo ponad 200 zawodniczek i zawodników. Wśród nich będą także reprezentanci Polski, reprezentujący Silvant Kajak: Igor Komorowski, Przemysław Rojek, Paweł Krauze oraz Gabriel Gładykowski.

Organizatorem imprezy jest UKS Silvant Kajak Elbląg, współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent miasta Witold Wróblewski.

Jerzy Kuczyński