Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Olimpia Elbląg i pierwsze transfery

2022-06-23 11:15:11 (ost. akt: 2022-06-23 11:19:58)
Od lewej: Marcin Rajch, Maciej Famulak i Patryk Jakubczyk

Od lewej: Marcin Rajch, Maciej Famulak i Patryk Jakubczyk

Autor zdjęcia: Olimpia Elbląg

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg 13 czerwca pod okiem nowego trenera 30-letniego Przemysława Gomułki rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu 2022/2023. Zmienia się kadra zespołu. Jedni odeszli, drudzy przychodzą.

W przygotowaniach do nowego sezonu piłkarze Olimpii przygotowują się na własnych obiektach. Trenują dwa razy dziennie, pracując nad siłą, kondycją i szybkością. Zajęcia prowadzą trenerzy: Przemysław Gomułka i Dariusz Kaczmarczyk, a także trener bramkarzy Tomasz Wojtkiewicz. W zajęciach uczestniczy duża ilość młodzieżowców, wychowankowie klubu, z których większa już część ma za sobą występy w II lidze.

Przed sezonem z klubem pożegnało się dziesięciu zawodników, a także trener Tomasz Grzegorczyk. Klub jednak nie zasypia gruszek w popiele i czyni starania, by w ich miejsce pozyskać nowych zawodników.

Doszło już do trzech nowych transferów. Od nowego sezonu barw żółto-biało-niebieskich bronić będą: 23-letni napastnik Marcin Rajch (Błękitni Stargard). W minionym sezonie grając z tym klubem w III lidze, rozegrał 30 spotkań, w których zdobył siedem bramek.

Kolejnym nowym piłkarzem jest 22-letni pomocnik Maciej Famulak (Znicz Biała Piska), który w barwach tego klubu w zmaganiach mistrzowskich w III lidze wystąpił w 36 spotkaniach i strzelił 13 bramek.

W ostatnim transferze kończącego się tygodnia, do klubu przy ul. Agrykola dołączył 24-letni obrońca Patryk Jakubczyk (Lechia Tomaszów Maz), który grając z zespołem na zapleczu II ligi, zagrał w 33 spotkaniach, przebywał na boisku 2970 min, zdobywając pięć goli. To nie koniec nowych transferów, klub nadal czyni starania o pozyskanie jeszcze kilku zawodników.

Jerzy Kuczyński