Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Pieniądze zniknęły z konta. Uwaga na oszustwa przy sprzedażach internetowych

2022-06-24 14:32:04 (ost. akt: 2022-06-24 14:41:13)

Autor zdjęcia: freepik

Ponad 16 tysięcy złotych zniknęło z konta pewnej elblążanki. Kobieta wystawiła na portalu używane ubrania, a gdy pojawiła się oferta kupna, postąpiła zgodnie ze wskazówkami przysłanymi jej na pocztę elektroniczną przez... oszusta.

Oszuści posuwają się do najróżniejszych sposobów, aby wprowadzić nas w błąd i wyłudzić nasze pieniądze. Podszywają się nawet pod kupujących. Czasem robią to mniej a czasem bardziej subtelnie.

Pewna elblążanka za pośrednictwem portalu sprzedażowego wystawiła na sprzedaż bluzki. Następnie otrzymała wiadomość e-mail, że na jej konto zostaną wpłacone pieniądze, ale musi postępować zgodnie z przesłanym algorytmem.

Po wejściu w nadesłany link okazało się, że… z jej konta nieustalona osoba dokonała transakcji na kwotę ponad 16 tysięcy złotych.


Sprawa została zgłoszona na policję i toczy się obecnie postępowanie.

Pamiętajmy: korzystając z serwisów sprzedażowych, polegajmy na ich regulaminie, a nie na informacjach przesłanych od kontrahentów. Nie otwierajmy nieznanych linków, ani nie dokonujmy operacji finansowych, których nie rozumiemy. W przeciwnym razie narażamy się na utratę pieniędzy.

Źródło: KMP w Elblągu