środa, 17 sierpnia 2022. imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Elbląg: Strażnicy miejscy udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanym

2022-06-27 14:23:11 (ost. akt: 2022-06-27 14:24:51)

Autor zdjęcia: SM Elbląg

W czerwcu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Elblągu dwukrotnie znaleźli się w sytuacji, w której na miejscu wypadku udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym osobom.

W poniedziałek 20 czerwca podczas patrolowania ulic Elbląga strażnicy przy Al. Odrodzenia zauważyli przewrócony na jezdni motocykl. Obok motocykla na ulicy leżał przykryty folią termiczną poszkodowany mężczyzna. Strażnicy sprawdzili funkcje życiowe poszkodowanego, udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczyli miejsce wypadku, a także powiadomili służby ratunkowe oraz policję.

Natomiast w piątek 24 czerwca patrol straży miejskiej udając się na interwencję, zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. Strażnicy udzieli pierwszej pomocy przedmedycznej nieprzytomnemu mężczyźnie oraz powiadomili odpowiednie służby.

Wszyscy pracownicy Straży Miejskiej w Elblągu w 2021 przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i kiedy, jako pierwsi są na miejscu wypadku, udzielają profesjonalnej pomocy poszkodowanym.

SM Elbląg