Wtorek, 16 sierpnia 2022. imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Pożegnali dotychczasowego dowódcę braniewskiego batalionu

2022-06-29 16:21:03 (ost. akt: 2022-06-29 12:22:09)

Autor zdjęcia: UG Braniewo

We wtorek na placu apelowym 43 Batalionu Lekkiej Piechoty pożegnano dotychczasowego dowódcę ppłk Bogumiła Krupińskiego. Jego następcą jest kpt. Andrzej Wasieczko.

W listopadzie 2021 — przypomnijmy — informowaliśmy o nowym dowódcy 43 BLP w Braniewie. Od 17 listopada funkcję dowódcy 43 batalionu pełnił bowiem ppłk Bogumił Krupiński, który zastąpił ppłk Grzegorza Wnuka.

— Chcę skupić się przede wszystkim na dalszej współpracy oraz przeprowadzić z partnerami społecznymi z regionu, oraz służbami wspólne szkolenia dotyczące zwalczania skutków klęsk żywiołowych. Chcę również ściślejszej współpracy z administracją wojskową, aby usprawnić i przyspieszyć procedury przyjmowania kandydatów w szeregi brygady — informował Krupiński.

I zapowiadał: — W przyszłym roku pragnę, by moje pododdziały weszły w ścisłą współpracę szkoleniową z łotewską i fińską obroną terytorialną, by na zasadzie wymiany doświadczeń móc wzbogacić szkolenie mojego batalionu.
Okazuje się jednak, że dowódca 43 BLP znów się zmienił.

— W dniu dzisiejszym na placu apelowym 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie odbyła się uroczystość związana z pożegnaniem obecnego dowódcy batalionu ppłk Bogumiła Krupińskiego oraz przekazania obowiązków dla nowego dowódcy, którym został kpt. Andrzej Wasieczko, który obejmie dowodzenie nad 43 Batalionem Lekkiej Piechoty w Braniewie — przekazał w miniony wtorek wójt gminy Braniewo Jakub Bornus, który złożył dotychczasowemu dowódcy podziękowania za owocną współpracę, a nowemu pogratulował ważnej roli.