Ręczniki plażowe - czym się kierować przy ich wyborze?

2022-07-07 07:26:10(ost. akt: 2022-07-07 07:26:42)
Myśląc o podstawowych atrybutach każdego plażowicza, jako pierwszy przychodzi nam na myśl ręcznik. Jest on o tyle istotny, że nie służy tylko do wycierania ciała po wyjściu z wody, ale bardzo często odgrywa również rolę koca i ochrony przed chłodniejszym wiatrem. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy zdecydujemy się na jego zakup? Podpowiadamy.
Wielkość ręcznika na plażę
Jednym z głównych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę wybierając ręczniki plażowe, jest ich wielkość. Powinien być on większy niż jego domowe odpowiedniki. Ma to ogromne znaczenie w przypadku wykorzystywania go jako koca, na którym długie godziny chcemy wylegiwać się na słońcu.

Ręczniki plażowe, a design
Dobre firmy, które sprzedają np. ręczniki dla dzieci zdają sobie sprawę z tego jak ważne są kolory oraz motywy. Plażowa moda zaskoczy nas pewnie nie raz, a więc świetnym pomysłem jest zakup ręcznika, który wyróżni nas z tłumu. Tak samo, jak i w życiu, tak na plaży panują stale zmieniające się trendy. Najmodniejsze są jaskrawe kolory oraz egzotyczne i botaniczne barwy, które idealnie wkomponują się w klimat plażowania.

Warto wybierać motywy i barwy, które kojarzą się z wakacjami i letnimi dniami. Dla malucha warto zdecydować się na ręcznik z jego ulubioną postacią bajkową, bądź zwierzętami. Taki wybór nie tylko sprawi uśmiech na twarzy dziecka, ale również stworzy niepowtarzalny klimat do zabawy na piasku.
Kolorowe ręczniki mogą stanowić również formę rozrywki, która rozweseli naszą pociechę podczas smutniejszych dni. Warto więc zadbać o to, aby były kolorowe i przykuwały uwagę dziecka.

Materiał wykonania ręcznika plażowego
Producenci oferują wiele możliwości, dlatego też wybór materiału, z jakiego jest wykonany ręcznik plażowy może przysparzać problemu. Najlepszym rozwiązaniem są ręczniki szybkoschnące mikrofibry. Warto również zwrócić uwagę na naturalną bawełnę frotte. Ręczniki te są lekkie i cieknie, dzięki czemu szybko schną, co w przypadku częstych kąpieli jest bardzo istotną kwestią. Warto więc wybrać produkt, z którego korzystanie będzie wygodne. Ręczniki z bawełny są idealne dla skór wrażliwych, ponieważ są niezwykle delikatne. Poleca się je szczególnie dzieciom.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając ręcznik plażowy?
Wybór powinien zależeć przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań i od celu, jego przeznaczenia. Coraz więcej plażowiczów dobiera ręcznik kolorystycznie pod swój strój kąpielowy, a jeszcze inni decydują się na odrobinę szaleństwa i zwariowany motyw.