Tegoroczne Dni Fromborka za nami [ZDJĘCIA]

2022-07-10 13:10:25(ost. akt: 2022-07-10 13:37:03)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Miasto Kopernika znów tętniło życiem i pozytywną energią. A wszystko za sprawą Dni Fromborka, które zagwarantowały wszystkim dobrą zabawę.
Wielkie świętowanie rozpoczęło się 8 lipca — w piątkowy wieczór — na inaugurację imprezy przybyli zaproszeni goście, a wśród nich między innymi przedstawiciele samorządów z województwa i powiatu.

Pierwszy dzień wspólnego świętowania, na które zaprosił burmistrz Zbigniew Pietkiewicz, rozpoczęło uhonorowanie za długoletnie pożycie małżeńskie.
Z okazji Dni Fromborka znów wystąpili aktorzy z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu — i to po raz szesnasty! Tym razem artyści zaprezentowali spektakl "Mayday 2".

Sobotnie świętowane rozpoczęło się warsztatami profilaktycznymi z animacjami i Punktem Konsultacyjno-Informacyjnym "Czyste powietrze". Był też piknik strażacki z niezliczonymi atrakcjami, konkursami i zabawami.

W sobotę w katedrze odbył się również koncert w ramach 55. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku. Dla publiczności zagrał Heribert Metzger, wiedeński organista, który jest laureatem wielu prestiżowych konkursów.
Na fanów i fanki muzyki na żywo czekały też występy na scenie plenerowej. W sobotni wieczór wystąpili KORZUCH, ABBA SHOW i gwiazda wieczoru — zespół BIG DAY.

Przez resztę wieczoru publiczność bawiła się z DJ na dyskotece pod gwiazdami.

Zwieńczeniem święta Grodu Kopernika był pokaz sztucznych ogni, które podziwiać można było nad Zalewem Wiślanym.