Niedziela, 11 czerwca 2023. imieniny: Barnaby, Benedykta, Flory

UM Elbląg: Istniejący system kanalizacji deszczowej w Elblągu nie jest przygotowany na gwałtowne opady

2022-07-22 13:31:18 (ost. akt: 2022-07-22 13:37:17)

Autor zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku

Urząd Miejski w Elblągu przyznał, że istniejący w mieście system kanalizacji deszczowej nie jest przygotowany na gwałtowne opady wynikające ze zmian klimatycznych. Czy to się zmieni?

Ostatnie burze i intensywne opady deszczu spowodowały liczne podtopienia i zalania piwnic w całym mieście. Pokazało to, jak bardzo niewydolny jest elbląski system kanalizacji deszczowej.

Po ostatnich intensywnych opadach deszczu ucierpieli między innymi mieszkańcy ulic: Słonecznej, Zielonej i Kosynierów Gdyńskich. Radna Jolanta Lisewska za pomocą interpelacji postanowiła zapytać prezydenta Elbląga czy i kiedy zamierza rozwiązać ten problem?

W odpowiedzi na interpelację można przeczytać, że w najbliższych latach miasto nie planuje przebudowy ulic Zielonej, Kosynierów Gdyńskich i Słonecznej, obejmującej modernizację istniejącej kanalizacji deszczowej. Zauważono przy tym, że przebudowa fragmentaryczna jednego odcinka kanalizacji może spowodować wystąpienie problemów na innym odcinku.

W odpowiedzi na interpelację przyznano, że system kanalizacji deszczowej w Elblągu nie jest przygotowany na gwałtowne opady wynikające ze zmian klimatycznych. Niestety w najbliższym czasie nic w tym zakresie się nie zmieni.