Czwartek, 29 września 2022. imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Smocze łodzie znów w Elblągu

2022-07-22 16:00:09 (ost. akt: 2022-07-22 14:21:05)

Wyścigi smoczych łodzi to jedna z atrakcji tegorocznego Elbląskiego Święta Chleba. Rywalizacja wioślarzy została zaplanowana na 27 sierpnia (sobota).

Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich chętnych amatorów: grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawicieli instytucji, samorządów i klubów sportowych.

Załoga składa się z 16 osób plus dobosz. Co ważne, mogą to być załogi mieszane – liczba kobiet i mężczyzn może być dowolna. Możliwy jest udział osób, które w dniu startu mają ukończone 14 lat. Zgłoszenia, które przyjmowane są do 25 sierpnia, należy przesyłać poprzez formularz dostępny na stronie MOSiR.

Główną areną zmagań smoczych łodzi będzie tradycyjnie rzeka Elbląg, pomiędzy mostami Wysokim a Niskim. Początek zawodów zaplanowano na o godz. 10:00. Dla trzech najlepszych ekip przewidziano puchary prezydenta miasta oraz medale, a dla wszystkich drużyn pamiątkowe dyplomy.

Startujący zawodnicy są zobowiązani do udziału w wyścigach w kamizelkach asekuracyjnych, które zapewnią organizatorzy. Na każdej łodzi nad bezpieczeństwem uczestników wyścigów będzie czuwał sternik.