Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Uwaga! Kradną na plażach! Jak nie paść ofiarą złodzieja?

2022-07-28 20:41:12 (ost. akt: 2022-07-28 16:55:25)

Autor zdjęcia: lenk

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że coraz więcej osób wypoczywa nad wodą. Wchodząc do morza, pozostawiamy swoje rzeczy na plaży, a to doskonała okazja dla złodzieja.

Ciepłe dni sprawiają, że okolice zbiorników wodnych, parków, czy terenów leśnych stają się coraz popularniejszym miejscem wypoczynku. Zdarza się jednak, że w takich miejscach zapominamy o pilnowaniu swojej własności, co ułatwia złodziejowi kradzież.

Wystarczy chwila nieuwagi, aby złodziej wykorzystał okazję i ukradł pozostawione bez nadzoru rzeczy.


W ciągu tygodnia gdańscy policjanci przyjęli trzy zgłoszenia o kradzieżach w rejonie plaż. W pierwszym przypadku z otwartej saszetki złodziej ukradł plażowiczce kluczyki do samochodu. Kolejnemu pokrzywdzonemu ukradziono torbę, w której były dwa telefony, portfel z pieniędzmi oraz kluczyki do pojazdu. Podczas trzeciego zdarzenia łupem złodzieja padł rower, który gdańszczanka pozostawiła przy wejściu na plażę.

W każdym z tych przypadków sprawcy wykorzystywali nieuwagę pokrzywdzonych i brak ich nadzoru nad osobistymi rzeczami.


Policjanci apelują o ostrożność. Wakacje to okres wypoczynku, ale i również czas większej aktywności złodziei. Pozostawione bez nadzoru na plaży telefony komórkowe, torebki, portfele i dokumenty najczęściej padają łupem złodziei. Nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów bez nadzoru, gdyż szybko można je stracić! Pamiętajmy! Okazja czyni złodzieja.

KMP Gdańsk