Zbigniew Ziobro w Elblągu i Krzewsku

2022-07-29 08:41:42(ost. akt: 2022-08-01 09:03:23)

Autor zdjęcia: Ministerstwo Sprawiedliwości

W tamtym tygodniu odwiedził Proszowice w Małopolsce. A już w poniedziałek 1 sierpnia minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro pojawi się w Elblągu i jednej z okolicznych miejscowości.
26 lipca Zbigniew Ziobro pochwalił się w mediach społecznościowych nietypowym zdjęciem, na którym widzimy go, siedzącego za kierownicą traktora — i to w eleganckim stroju i pod krawatem.

— Zwykle Pan Minister Zbigniew Ziobro prowadzi młode pokolenie po politycznych drogach, jednak wczoraj pokazał, że dobrze radzi sobie również za sterami maszyn rolniczych. Podczas wizyty w powiecie proszowickim pan minister pokazał, że priorytetem dla niego jest być blisko ludzi — napisał na Twitterze wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk.


W poniedziałek 1 sierpnia Zbigniew Ziobro odwiedzi Elbląg.


To nie wszystko, minister spotka się również ze strażakami ochotnikami z jednostki OSP w Krzewsku w gminie Markusy.

Ostatnim punktem wizyty Zbigniewa Ziobro będzie otwarte spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się 1 sierpnia o 16:30 w Bibliotece Elbląskiej.

***

Zbigniew Ziobro (ur. 18 sierpnia 1970 r. w Krakowie) – prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończył aplikację prokuratorską w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach.

W 2000 r. został powołany przez Ministra Sprawiedliwości, Lecha Kaczyńskiego, na stanowisko sekretarza zespołu ds. nowelizacji kodyfikacji prawa karnego, następnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości (2001 r.). W latach 2005-2007 Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. W roku 2006 otrzymał tytuł Człowieka Roku tygodnika „Wprost”.

Poseł na Sejm IV, V, VI, VIII, IX kadencji (w latach 2003-2004 członek komisji śledczej ds. tzw. „afery Rywina”), następnie poseł do Parlamentu Europejskiego (2009-2014), gdzie zasiadał w Komisji Prawnej. Założyciel i prezes partii Solidarna Polska.

Żonaty, ojciec dwóch synów.