3,4 mln zł dla Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu w ramach wsparcia szpitalnych oddziałów zakaźnych

2022-07-29 10:24:27(ost. akt: 2022-07-29 10:45:26)
Szpital Miejski w Elblągu otrzyma dotację w wysokości prawie 1,5 mln

Szpital Miejski w Elblągu otrzyma dotację w wysokości prawie 1,5 mln

Autor zdjęcia: kk

W ramach ogólnopolskiego programu wsparcia szpitalnych oddziałów zakaźnych otrzymają one blisko 200 mln zł dodatkowego dofinansowania. Duże środki z tej puli powędrują do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.
W ramach ogólnopolskiego konkursu o wsparcie finansowe na oddziały zakaźne oraz diagnostykę wybrano 29 podmiotów, wśród nich znalazł się Szpital Miejski św. Jana Pawła w Elblągu. Podmiot otrzyma z programu 3,4 mln zł.

Środki zostaną wykorzystane na modernizację budynku szpitala, dostosowanie wewnętrznej infrastruktury drogowej oraz zakup sprzętu i aparatury medycznej dla oddziału zakaźnego. Dofinansowanie ma na celu poprawę jakości i dostępności do usług medycznych w Elblągu.

Środki, które otrzyma elbląski szpital, pokrywają 100 procent wydatków kwalifikowanych. To oznacza, że aby zrealizować wymienione zadania, podmiot nie będzie musiał dokładać środków własnych.

Środki przeznaczane dla polskich szpitali pochodzą z unijnej inicjatywy REACT-EU Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.