Gdańsk: Na oczach dzieci zabił matkę. Akt oskarżenia dla Roberta G.

2022-08-04 14:20:47(ost. akt: 2022-08-04 14:25:59)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Do tej przerażającej zbrodnia doszło na osiedlu Zielony Trójkąt w Gdańsku. 25- letnia Paulina zginęła z rąk partnera na oczach dzieci. Robert G. zadał swojej partnerce kilkanaście ciosów nożami, powodując szereg ran kłutych i ciętych, wskutek czego pokrzywdzona zmarła.
Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku w piątek 29 lipca 2022 skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko Robertowi G. Prokurator zarzucił oskarżonemu dokonanie w dniu 12 września 2021 w Gdańsku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swojej partnerki 25-letniej Pauliny.

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że pomiędzy Robertem G. a jego partnerką wielokrotnie dochodziło do kłótni na tle finansowym, zażywania przez Roberta G. środków psychoaktywnych i nadużywania alkoholu oraz sprawowania opieki nad małoletnimi dziećmi. 12 września 2021 roku Robert G. w miejscu zamieszkania, w obecności wspólnych małoletnich dzieci, zadał swojej partnerce kilkanaście ciosów nożami, powodując szereg ran kłutych i ciętych twarzy, szyi i przedramion, wskutek czego pokrzywdzona zmarła.

W toku prowadzonego postępowania Robert G. został poddany obserwacji sądowo-psychiatrycznej w warunkach oddziału szpitalnego. Wydanej opinii biegli psychiatrzy wskazali, że oskarżony Robert G. w chwili czynu miał w pełni zachowaną zdolność zrozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Zarzucony oskarżonemu czyn stanowi zbrodnię z art. 148 § 2 pkt 1 k.k. za którą grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wobec oskarżonego stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku