Kamiennik Wielki: Śmiertelny wypadek na berlince koło Elbląga. Cztery osoby zginęły w wypadku drogowym na DK 22 w warmińsko-mazurskim. W tym dziecko [VIDEO]

2022-08-07 18:33:04(ost. akt: 2022-08-07 22:31:09)

Autor zdjęcia: KMPSP Elbląg

W niedzielę 7 sierpnia około godziny 16:00 dwa kilometry przed węzłem Młynary doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia dwóch aut zginęły cztery osoby, w tym dziecko.
Do tego tragicznego wypadku doszło na drodze S22, dwa kilometry przed węzłem Młynary (na wysokości Kamiennika Wielkiego). Jest to tzw. dawna berlinka, czyli zbudowana w latach 30. przez Niemców autostrada prowadząca przez Elbląg do Królewca. Tam zderzył się dwa samochody osobowe: chevrolet i volkswagen.

Jak poinformowała policja, w dwóch autach podróżowało w sumie pięć osób.

— Chevroletem jechała czteroosobowa rodzina. 32-letnia kobieta, 32-letni mężczyzna i 4-letni chłopiec zginęli na miejscu. Przeżyła tylko roczna dziewczynka, która została przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe — przekazał Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W tragicznym wypadku śmierć poniósł także 21-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna jechał sam.

Droga jest całkowicie zablokowana. Wprowadzono objazdy węzłami Młynary i Frombork. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 21.00.


Fot. KMPSP Elbląg