Kamiennik Wielki: Śmiertelny wypadek pod Elblągiem. Nie żyją cztery osoby, w tym 4-letnie dziecko [AKTUALIZACJA]

2022-08-08 18:34:41(ost. akt: 2022-08-08 18:40:57)

Autor zdjęcia: KMPSP Elbląg

W niedzielę 7 sierpnia około godziny 16:00 dwa kilometry przed węzłem Młynary doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia dwóch aut zginęły cztery osoby, w tym dziecko.
Do tego tragicznego wypadku doszło na drodze S22, dwa kilometry przed węzłem Młynary (na wysokości Kamiennika Wielkiego). Jest to tzw. dawna berlinka, czyli zbudowana w latach 30. przez Niemców autostrada prowadząca przez Elbląg do Królewca. Tam zderzył się dwa samochody osobowe: chevrolet i volkswagen.

Jak poinformowała policja, w dwóch autach podróżowało w sumie pięć osób.

— Chevroletem jechała czteroosobowa rodzina. 32-letnia kobieta, 32-letni mężczyzna i 4-letni chłopiec zginęli na miejscu. Przeżyła tylko roczna dziewczynka, która w stanie dobrym została przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Gdańsku — przekazał Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W tragicznym wypadku śmierć poniósł także 21-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna jechał sam.

Do zderzenia samochodów doszło na prostym odcinku drogi, warunki były dobre. W tej sprawie kluczowa będzie opinia biegłego, którą śledczy będą się posiłkowali. Przyczyny wypadku są wyjaśniane.Fot. KMPSP Elbląg