W sobotę przy ul. Skrzydlatej Concordia Elbląg podejmować będzie Unię Skierniewice

2022-08-11 08:23:21(ost. akt: 2022-08-11 08:27:52)
Piłkarze Concordii Elbląg nie sprostali ŁKS II Łódź

Piłkarze Concordii Elbląg nie sprostali ŁKS II Łódź

W pierwszym meczu po powrocie na zaplecze II ligi piłkarze Concordii Elbląg nie sprostali ŁKS II Łódź. W ten weekend rozegrana zostanie druga kolejka spotkań w III lidze. Concordia Elbląg znów zagra u siebie. Tym razem podejmować będzie Unię Skierniewice.

Wszystko dopiero przed nimi


Tym razem — w sobotę przy ul. Skrzydlatej o godz. 17 — Concordia Elbląg podejmować będzie Unię Skierniewice.

Dla zespołu elbląskiego będzie to drugie spotkanie z rzędu przed własną publicznością. Sobotni mecz pierwotnie zaplanowany był w Skierniewicach na tamtejszym miejskim stadionie, ale ze względu na remont płyty boiska, Concordia przystała na prośbę Unii o zmianę gospodarza.

Piłkarze ze Skierniewic w drugiej fazie rozgrywek, w rundzie jesiennej, swoje mecze rozgrywać będą w roli gospodarza na obiekcie Orła Nieborów. Jednak pierwsze sześć spotkań drużyna trenera Dawida Kroczka rozegra na wyjazdach.
W miniony weekend nastąpiła inauguracja rozgrywek na zapleczu II ligi. Rywal Concordii, grał na wyjeździe z beniaminkiem Olimpią Zambrów, gdzie zremisował 0:0. Był to pojedynek niewykorzystanych sytuacji z obu stron, a po meczu trenerzy obu tych klubów i tak byli zadowoleni z podziału punktów.

Z kolei swojego występu do udanych nie zaliczą piłkarze Concordii. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego przegrali z ŁKS II Łódź 0:2 i od razu znaleźli się w strefie spadkowej.

— Były to jednak pierwsze koty za płoty, i nie należy robić tragedii, dopiero wszystko przed nami — stwierdza trener Machiński.

Concordia w ostatnim meczu dopiero w drugich 45 min pokazała się z lepszej strony. Czy stać ją na dobrą grę przeciwko Unii od samego początku?
— Przede wszystkim musimy grać znacznie lepiej i to we wszystkich formacjach. Musimy grać dokładniej i skutecznie, wówczas nie powinno być źle — ocenia Machiński.

I dodaje: — Być może jeszcze jest za wcześnie na wywieranie presji, ale o punkty należy walczyć w każdym ze spotkań. Unia to solidna drużyna, z którą w tej lidze każdy się liczy. Wszystko zrobimy, by punkty pozostały w Elblągu. Jeśli chodzi o mecz, być może w podstawowym składzie nastąpią 1-2 zmiany. Do kadry na mecz powraca Alex Łęcki, który musiał pauzować w pierwszym meczu za czerwoną kartkę, którą otrzymał w ostatnim spotkaniu ligowym w IV lidze minionego sezonu.
Drużyna Concordii ostatni raz grała z Unią w Fortuna Pucharze Polski na szczeblu centralnym 22 września 2021 roku i uległa tej drużynie 0:2.

Mecze 2. kolejki spotkań: piątek; Ursus Warszawa — Broń Radom, Sokół Ostróda — Świt Nowy Dwór Maz, Pelikan Łowicz — Legia II Warszawa; sobota: Błonianka Błonie — ŁKS II Łódź, Legionovia Legionowo — Olimpia Zambrów, Jagiellonia II Białystok — Pili8ca Białobrzegi, Pogoń Grodzisk Maz — Warta Sieradz, Concordia Elbląg — Unia Skierniewice, Lechia Tomaszów Maz — Mławianka Mława.
Jerzy Kuczyński

PO 1 KOLEJCE:
1. Legionovia 3 3:1
Broń 3 3:1
Warta 3 3:1
4. ŁKS II 3 2:0
Pelikan 3 2:0
Świt 3 2:0
7. Ursus 1 2:2
Błonianka 1 2:2
9. Legia II 1 1:1
Pogoń 1 1:1
11. Olimpia 1 0:0
Unia 1 0:0
13. Pilica 0 1:3
Jagiellonia 0 1:3
Sokół 0 1:3
16. Mławianka 0 0:2
Concordia 0 0:2
Lechia 0 0:2