Piątek, 7 października 2022. imieniny: Krystyna, Marii, Marka

Elbląg: Chciał chronić oszczędności. Stracił 130 tysięcy złotych

2022-08-12 13:35:09 (ost. akt: 2022-08-12 13:43:01)

Autor zdjęcia: freepik

Niebagatelna kwota ponad 130 tysięcy złotych padła łupem oszustów, którzy zadzwonili do pewnego 43-latka i mówiąc, że jego konto bankowe jest zagrożone, namówili na przelanie pieniędzy na inne „techniczne” konto, aby chronić wartości pieniężne.

Pewien mężczyzna z Elbląga uległ namowom oszustów, którzy w czwartek (11.08) skontaktowali się z nim najpierw jako biuro obsługi klienta, a później nawet komenda policji z Warszawy.

Oszuści posłużyli się „bramką” do tego, by ofierze na telefonie wyświetlił się inny numer. Tu podszyli się pod placówkę bankową. 43-latek uległ namowom dzwoniących i uwierzył w przedstawioną przez nich historię zagrożenia jego konta.

Przelał w konsekwencji sporą sumę na podane przez nich „konto techniczne”. Tu kontakt się urwał. Teraz postępowanie w tej sprawie prowadzą elbląscy policjanci. Sprawcy może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przestrzegamy przed uleganiem nawet najbardziej wymyślonym historiom ułożonym przez oszustów. Nie róbmy przelewów na nieznane konta nawet jeżeli numer, który nam się wyświetli w telefonie, wskazuje na bank czy inną instytucję.

KMP w Elblągu