Elbląg: Policja podsumowuje długi weekend. Ile interwencji?

2022-08-16 13:13:15(ost. akt: 2022-08-16 13:19:06)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Długi sierpniowy weekend za nami. W Elblągu sporo się działo - uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, piknik militarny, Wakacyjna Trasa Dwójki i wizyta ministra Błaszczaka. Wolne od pracy dni podsumowują policjanci z Elbląga. Ile kontroli trzeźwości? Ile policyjnych interwencji w długi weekend w Elblągu?
592 badania trzeźwości kierujących w tym 5 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. Co więcej, policjanci w „długi weekend” zrealizowali łącznie 240 interwencji, obsługiwali 14 kolizji drogowych oraz zabezpieczali wspólnie z Żandarmerią Wojskową takie imprezy jak obchody Święta Wojska Polskiego na elbląskiej starówce, oraz koncert na Wyspie Spichrzów.

Mimo bardzo dużej liczby przewijających się osób oraz zwiększonego ruchu pojazdów imprezy odbyły się bez zdarzeń kryminalnych.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 3 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.


Z kolei rekordzistą, który kierował pod wpływem alkoholu okazał się być 49-latek zatrzymany w poniedziałek (15.08) do kontroli w Krzewsku. Mężczyzna kierował skuterem, mając 2,6 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do 2024 roku. Teraz odpowie za to przed sądem, a grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Elbląg


KMP w Elblągu