środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Już 20 sierpnia rodzinny piknik w Elblągu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Voyager!

2022-08-17 16:15:47 (ost. akt: 2022-08-17 17:31:48)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Pełna atrakcji sobota czeka mieszkańców, którzy wybiorą się na rodzinny piknik organizowany przez Centralny Port Komunikacyjny. Spotkania z ekspertami lotnictwa i kolei, symulatory lotu, a dla najmłodszych dmuchany plac zabaw, konkursy, animacje i wata cukrowa – to tylko niektóre z niespodzianek festynu. Wieczorem na scenie pojawi się muzyczna gwiazda – zespół Voyager. Zapraszamy w sobotę 20 sierpnia na teren Aeroklubu Elbląskiego, początek o godzinie 12.00.

Organizatorzy rodzinnego pikniku stawiają na edukację i dobrą zabawę, dlatego przygotowali wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Na miejscu powstaną stoiska – lotnicze i kolejowe, gdzie będzie można porozmawiać i zadać pytania (nawet te najtrudniejsze!) ekspertom CPK.

Młodzież stanie przed szansą sprawdzenia się w powietrznych akrobacjach na stanowiskach z symulatorami lotu oraz będzie miała okazję zbadać poziom orientacji przestrzennej i równowagi w wykorzystywanym do szkolenia pilotów żyroskopie.


- To kolejny z cyklu letnich pikników organizowanych przez CPK. Cieszę się, że możemy zaprosić mieszkańców na te wydarzenia i prócz informacji o inwestycjach CPK, zapewnić całym rodzinom sporo rozrywki – mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji CPK.

Najmłodszych zapraszamy m.in. na dmuchany plac zabaw, trampoliny, kolejkę, malowanie twarzy oraz prowadzone przez animatorów liczne warsztaty, zabawy i konkursy.


Podczas całego pikniku sporo będzie działo się również na scenie. Prócz wywiadów z ekspertami, którzy opowiedzą o najciekawszych wyzwaniach, z którymi mierzą się przy realizacji inwestycji CPK, będzie można również spotkać się z personelem pokładowym, który przybliży mieszkańcom kulisy pracy kilka tysięcy metrów nad ziemią.

Na terenie pikniku nie zabraknie oczywiście strefy gastronomicznej z foodtruckami oraz strefy wypoczynku, gdzie można będzie skorzystać z leżaków.

Organizatorzy przygotowali również muzyczną niespodziankę, o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert zespołu Voyager znanego m.in. z przebojów „A my lubimy dziewczyny” czy „Polskie dziewczyny”.

Co? Rodzinny piknik w Elblągu
Gdzie? Aeroklub Elbląg ul. Lotnicza 1H
Kiedy? Sobota, 20 sierpnia; rozpoczęcie pikniku o godz. 12:00, występ zespołu Voyager o godz. 18:00Fot. CPK