Niedziela, 28 maja 2023. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ostre sparingowe strzelanie Startu Elbląg

2022-08-18 18:38:29 (ost. akt: 2022-08-18 15:38:55)

Autor zdjęcia: Start Elbląg

Przygotowujący się do rozgrywek Superligi kobiet, Start Elbląg rozegrał pierwszy mecz kontrolny w Nowej Karczmie, wysoko pokonując I-ligowy Bukowsko-Dopiewski KPR Dopiewo.

Start Elbląg — Bukowsko-Dopiewski KPR Dopiewo 38:19
START: Hypka, Ciąćka — Weber 7, JUliane Costa 7, Dworniczuk 6, Stefańska 5, Kopańska 4, Stapurewicz 4, Tarczyluk 3, Gęga 1, Owczarek 1.

Po sześciu tygodniach przerwy 11 lipca piłkarki Startu Elbląg rozpoczęły przygotowania do sezonu 2022/23 pod okiem nowego trenera Romana Monta, który dotąd pracował przez kilkanaście lat z młodzieżą Varsovii Warszawa. Jeśli chodzi o kadrę Startu, drużynę przed sezonem opuściły: bramkarka Wioleta Pająk, która obrała kurs na Niemcy, Katarzyna Cygan (KPR Kobierzyce), Barbara Choromańska (Młyny Stoisław Koszalin) oraz Paulina Peplińska (Arka Gdynia). Zabraknie również reprezentantki kraju Joanny Wołoszyk. Jak poinformował klub, zawodniczka ta jest w stanie błogosławionym i na kilka miesięcy musi odpocząć od piłki ręcznej.

W okresie letnim działacze elbląskiego klubu nie próżnowali, robili wszystko, by skompletować pełną kadrę. W tym czasie pozyskane zostały do zespołu: Brazylijka Juliane Costa (ostatnio Korona Handball Kielce), Marta Gęga (Perła Lublin), Małgorzata Ciąćka, Weronika Weber (obie Varsovia Warszawa) oraz Zuzanna Stefańska (Truso Elbląg).

Start ma już za sobą ponad miesięczny tok przygotowań. Pod okiem nowego trenera drużyna trenowała pięć razy w tygodniu, dwa razy dziennie w hali i na siłowni.

— Po zajęciach wytrzymałościowych obecnie zespół pracuje nad techniką i taktyką — informuje trener Mont.

Teraz przyszedł także czas na mecze kontrolne. W minioną środę Start rozegrał pierwszy sparing z I-ligowcem i wysoko go pokonał, bo 39:18.

Trenerzy obu drużyn uzgodnili, że ten pojedynek rozegrany zostanie w czterech kwartach po 15 min. Mimo że elblążanki zagrały bez leczących kontuzje Nikoli Szczepanik, Wiktorii Kostuch, Nikoli Głębockiej, przez cały czas nadawały ton grze, a już sam wynik wskazuje, że oba te zespoły dzieliła różnica klasy.

Dziś Start zagra u siebie o godz. 17.30 z Varsovią Warszawa, a już jutro w sobotę wystąpi w międzynarodowym turnieju w Gnieźnie, gdzie grać będą: MKS URBIS Gniezno, Arka Gdynia, Młyny Stoisław Koszalin oraz drużyna z Frankfurtu.

Jerzy Kuczyński