Udana akcja KAS w Elblągu! Nielegalne automaty, narkotyki i poszukiwany

2022-08-19 13:25:23(ost. akt: 2022-08-19 13:33:04)

Autor zdjęcia: KAS

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zajęli w Elblągu 5 nielegalnych automatów do gier. W lokalu ujawnili blisko 22 g środków odurzających. Jedna z zatrzymanych osób była poszukiwana przez sąd.
W nocy z 8 na 9 sierpnia br. funkcjonariusze KAS z Elbląga zajęli 5 nielegalnych automatów do gier. Pora przeprowadzenia działań nie była przypadkowa, ponieważ proceder urządzania gier ma najczęściej miejsce w późnych godzinach wieczornych.

Punkt z automatami usytuowany był w nieczynnym pawilonie handlowym na jednym z elbląskich osiedli mieszkaniowych.


Funkcjonariuszy KAS wspierali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. W lokalu mundurowi zastali trzech mężczyzn. W toku czynności okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Elblągu, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto, w wyniku przeszukania pomieszczeń, funkcjonariusze ujawnili blisko 22 g środków odurzających.

Wszystkie osoby przebywające w lokalu zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających. Jedna z nich usłyszała dodatkowo zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego tj. pomocnictwa w nielegalnym urządzaniu gier hazardowych.

Postępowanie prowadzi Dział Dochodzeniowo-Śledczy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Fot. KAS


KAS