Śmiertelne pobicie w Elblągu. Śledztwo trwa

2022-08-23 12:47:24(ost. akt: 2022-08-23 13:08:08)
Znicze przy ul. Hetmańskiej w Elblągu. To tutaj zmarł pobity mężczyzna

Znicze przy ul. Hetmańskiej w Elblągu. To tutaj zmarł pobity mężczyzna

Autor zdjęcia: kk

Od 8 sierpnia w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu prowadzone jest śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia 43-letniego mężczyzny, do którego doszło przy ul. Hetmańskiej w Elblągu.
Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że 6 sierpnia w godzinach wczesnoporannych funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zostali powiadomieni o tym, że na ul. Hetmańskiej leży mężczyzna. Na miejsce wezwana została karetka, a personel medyczny przystąpił do udzielenia mężczyźnie niezbędnej pomocy. Podjęta została reanimacja, która nie przyniosła pozytywnego rezultatu, mężczyzna zmarł.

- W związku z tym na miejsce zdarzenia udał się prokurator pełniący dyżur zdarzeniowy w dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Elblągu, gdzie przy udziale biegłego z zakresu medycyny sądowej oraz funkcjonariuszy policji przeprowadził niezbędne czynności procesowe w związku z ujawnionym zgonem pokrzywdzonego mężczyzny - przekazuje elbląska prokuratura.

Policji - przypomnijmy - udało się zatrzymać pięć osób, które mogły mieć ewentualny związek z pobiciem - było to dwóch mężczyzn i trzy kobiety.

- Jak ustalono, dwaj zatrzymani mężczyźni w wieku około 46 i 40 lat mogli dopuścić się popełnienia przestępstwa, polegającego na pobiciu mężczyzny na ulicy Hetmańskiej w Elblągu, w następstwie czego dojść miało do jego zgonu. W związku z tym Prokurator Rejonowy w Elblągu wydał oraz ogłosił zatrzymanym sprawcom postanowienia o przedstawieniu im zarzutów dopuszczenia się popełnienia przez nich przestępstw kwalifikowanych z art. 158 paragraf 3 kk - pobicie ze skutkiem śmiertelnym, których popełnienie zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od roku do lat 10 - wyjaśnia prokuratura.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Elblągu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

- Aktualnie w ramach prowadzonego we wskazanej sprawie postępowania przygotowawczego realizowane są dalsze niezbędne czynności procesowe jak i podejmowane są w niej innego rodzaju działania ukierunkowane na zebranie pełnego materiału dowodowego pozwalającego na wyjaśnienie wszystkich okoliczności faktycznych zaistniałego zdarzenia - informuje prokuratura.

Obrazek w tresci