środa, 1 lutego 2023. imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Gdańsk: Pobił właściciela wynajmowanego mieszkania i go okradł

2022-09-08 18:16:28 (ost. akt: 2022-09-08 14:28:12)

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

Gdańscy policjanci zatrzymali 29-letniego obywatela Gruzji, który podczas kłótni kilka razy uderzył właściciela mieszkania, które wynajmował, zabrał jego samochód i odjechał. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

W miniony wtorek policjanci z komisariatu w Śródmieściu odebrali zgłoszenie, że 70-letni mieszkaniec Gdańska został pobity przez mężczyznę, który wynajmował od niego mieszkanie. Gdy właściciel przyszedł po pieniądze, okazało się, że sprawca miał spakowaną torbę i zamierzał się wyprowadzić, nie chciał też zapłacić za wynajmowany lokal. Między mężczyznami doszło do kłótni, podczas której agresywny lokator uderzył kilka razy 70-latka, zabrał kluczyki od volkswagena transportera i odjechał.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu w Śródmieściu. Policjanci sprawdzili monitoringi, a informacje o sprawcy oraz ukradzionym samochodzie błyskawicznie trafiły do wszystkich policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzili miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać i tuż po godz.12.00 zatrzymali 29-latka w dzielnicy Strzyża. Bardzo szybko policjanci odzyskali i zabezpieczyli ukradzionego volkswagena. Podczas pracy nad tą sprawą kryminalni ustalili, że sprawca, zanim porzucił samochód z kluczykami, ukradł z niego elektronarzędzia oraz sprzęt elektroniczny.

Część swojego łupu złodziej zdążył zastawić w lombardzie, a resztę miał przy sobie. Kryminalni dalszej pracy odzyskali całość ukradzionego mienia i przekazali je właścicielowi.

Zatrzymany 29-latek trafił do policyjnego aresztu, usłyszał też zarzuty uszkodzenia ciała, kradzieży mienia oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Teraz grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi kar 8 lat więzienia. Za kradzież mienia grozi kara 5 lat. Za spowodowanie lekkiego uszkodzenia ciała grozi kara 2 lat więzienia.


KMP Gdańsk