Piątek, 7 października 2022. imieniny: Krystyna, Marii, Marka

Uwaga! Ruszają prace remontowe przy Komeńskiego

2022-09-21 18:32:50 (ost. akt: 2022-09-21 15:33:37)

Autor zdjęcia: pixaby

Departament Zarząd Dróg UM informuje, że w najbliższy czwartek, 22 września, planowane jest rozpoczęcie prac związanych z remontem nawierzchni jezdni ul. Komeńskiego w Elblągu, na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Grunwaldzkiej. Wykonawcą prac będzie EPGK spółka z o.o.

Pierwsze prace polegać będą na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni. W następnym etapie wykonana zostanie regulacja urządzeń zlokalizowanych w jezdni, tj. zasuw, włazów oraz kratek kanalizacji deszczowych.

W przyszłym tygodniu planowane jest położenie warstwy ścieralnej, ale będzie to uzależnione od panujących warunków atmosferycznych. Do czasu układania warstwy ścieralnej prace prowadzone będą pod ruchem, w przypadku okresowych utrudnień ruch może być kierowany ręcznie.

Środki przeznaczone na powyższe prace, realizowane przez spółkę EPGK, zostały zabezpieczone dzięki umowie prezydenta Elbląga z firmą PHU HYDROBUD, która wykorzystywała odcinek ul. Komeńskiego dla dojazdu ciężkich pojazdów w trakcie budowy budynku mieszkalnego.